REKLAMI GEÇ

Eski cezaevinin yerine otopark ve anaokulu

Eski cezaevinin yerine otopark ve anaokulu

Denizli Belediyesi, eski cezaevinin bulunduğu alana, yerin altına 3 katlı otopark, üstüne de yeşillikler içinde bir anaokulu yapmaya hazırlanıyor.

/ DENİZLİHABER / 1 Kasım 2008 Cumartesi, 01:00

Otopark, anaokulu ve yeşil alan düzenlemesi için Kasım ayı içinde ihale düzenlenecek. Kazanan firma, yer teslim edildikten sonra yani 5 gün içinde çalışmalara başlayacak.

Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, eski cezaevinin bulunduğu ve 13 bin < ?xml:namespace prefix = st1 ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:smarttags" />340 metrekare olan alanda yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi. 3 katlı olacak otoparkın 1000 araç kapasiteli, anaokulunun da 200-250 dolayında öğrenci kapasiteli olacağını ifade eden Başkan Nihat Zeybekci, “Buraya Denizli’ye yakışır, örnek bir anaokulu ve yerin altına otopark yapımına başlıyoruz. Denizli Belediyesi eski başkanlarından Hasan Gönüllü’nün ismini de buraya vereceğiz. Böylece, Denizli’ye hizmet etmiş belediye eski başkanımıza vefamızı göstermiş olacağız. Otoparkın üst tarafı yeşil alan olacak. Üst kısma sadece çocuk parkı ve anaokulu inşa edeceğiz” dedi.

Tamamı yerin altına inşa edilecek otoparkın toplam genişliği 27 bin 322 metrekare olacak. Her katın yüksekliği 2.10 metre olacak. Toplam 3 katlı olacak. Anaokulu ise yaklaşık 1000 metrekarelik alana yapılacak olup 200-250 dolayında öğrenci burada okul öncesi eğitim görebilecek. Çalışmaların 2009 yılı sonunda bitirilmesi hedefleniyor.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı