REKLAMI GEÇ

Forum Çamlık kararı komisyonda

Forum Çamlık kararı komisyonda

Denizli İdare Mahkemesi’nin, Forum Çamlık Alışveriş ve Yaşam Merkezi ile ilgili olarak aldığı karar, Denizli Belediye Meclisi’nin gündemindeydi. Meclis gündeminde yer alan karar, görüşülmeden komisyona havale edildi.

/ DENİZLİHABER / 4 Temmuz 2008 Cuma, 00:00

Denizli Belediye Meclisi, Temmuz ayının ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda, görüşülmesi planlanan 20 maddenin tamamı, komisyonlara havale edildi.

Savru’dan iki önerge

CHP’li Belediye Meclis Üyesi Tuncer Savru, gündem maddelerine geçilmeden önce, Kiremitçi Mahallesi’nde yaşanan çöp toplama sorunu ve Göksu Havzası’nda bulunan su kaynaklarında yapılan çalışmalarla ilgili, meclise iki soru önergesi verdi. Kiremitçi Mahallesi’ndeki çöp toplama faaliyetlerinin aksadığını ve mahalle sakinlerinin bu durumdan şikayetçi olduğunu söyleyen Savru, çöp toplama işlemlerinde meydana gelen aksaklıkların nedenini sordu. Aksaklığın, çöp toplama işlemlerinden dolayı değil, çöp konteynırlarının kaldırılmasından kaynaklandığını söyleyen Denizli Belediye Başkan Vekili Osman Zolan, konuyla ilgili çözümün en kısa sürede mahalle sakinlerine sunulacağını söyledi.

Su kaynaklarında yapılan çalışmanın nedenini sordu

Savru, Göksu Havzası’ndaki ekolojik dengeyi korumak adına mevcut mahkeme emrine rağmen, Göksu Havzası’nda bulunan bazı su kaynaklarında çalışmalar yapıldığını belirterek, bu çalışmaların nedenini sordu. Yapılan çalışmaların ekolojik dengeyi bozacak nitelikte olmadığını söyleyen Belediye Başkan Vekili Zolan, bu çalışmaların, gündemde bulunan küresel ısınmanın etkilerinden korunmak adına yapıldığını kaydetti. Bölgedeki su kaynaklarının, buharlaşmanın etkilerinden korunabilmesi için boru sistemiyle taşınacağını söyleyen Zolan, kuraklığın etkilerinin en aza indirilmesi için böyle bir çalışma yaptıklarını belirtti.

Forum Çamlık, komisyona havale edildi

Toplantıda, Forum Çamlık Alışveriş ve Yaşam Merkezi ile ilgili olarak, Denizli İdare Mahkemesi’nin aldığı karar ise görüşülmeden direkt 1 numaralı İmar Komisyonu’na havale edildi. Mahkemenin kararı, söz konusu gündem maddesinin komisyondan gelmesi sonrası görüşülecek.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı