REKLAMI GEÇ

Gerçek gibi tatbikat

Gerçek gibi tatbikat

Denizli Devlet Hastanesi’nde yangın ve kurtarma tatbikatı yapıldı. Tatbikat, gerçeğini aratmadı.

/ DENİZLİHABER / 9 Ağustos 2008 Cumartesi, 00:00

Denizli Devlet Hastanesi Sivil Savunma Uzmanlığı, yangın ve mücadele ekiplerinde görevli personeller ile hastane çalışanlarına, yangından korunma ve yangını söndürme konularında eğitim düzenledi. Eğitimleri, Sivil Savunma Müdürlüğü Kurtarma Ekipleri verdi.

Eğitim sonrası hastane bahçesinde yangın tatbikatı, Kadın Hastalıkları ve Doğum Binası’nda mahsur kalan yaralıların kurtarılması için de kurtarma tatbikatı yapıldı. Tatbikat esnasında hastane personeline yangına, yangın tüpüyle nasıl müdahale edileceği öğretildi. İtfaiye ekiplerinin de yer yer müdahale de bulunduğu tatbikatta, birkaç hasta üçüncü kattan yangın anında kurtarılarak, sağlık ekiplerince ambulansa götürüldü. Eğitim ve tatbikat organizasyonunu yapan Denizli Devlet Hastanesi Sivil Savunma Uzmanı Nuri Sürücüoğlu, olası afetlere her zaman hazırlıklı olmanın yararını tatbiki olarak gösterdiklerini belirtti.

Tatbikatı, Hastane Başhekimi Uz. Dr. Ramazan Canural ile birlikte tüm idari kadro takip etti.

Başhekim Canural, hayati önem taşıyan afetler konusunda ekibin bilinçli olması gerektiğine vurgu yaparak, tatbikatta emeği geçen personellere teşekkür etti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı