REKLAMI GEÇ

Gündoğdu’ya meclis onayı

Gündoğdu’ya meclis onayı

İl Genel Meclisi Eylül ayı toplantılarını tamamladı. Dün toplanan meclis Babadağ’ın Gündoğdu Mahallesi’nin Üçler Belediyesi Karahasanlı Köyü’ne taşınması kararını onayladı.

/ DENİZLİHABER / 5 Eylül 2008 Cuma, 00:00

Meclis üyelerine konuyla ilgili bilgi aktaran Denizli Bayındırlık ve İskan Müdürü Kasım Kayıhan, Babadağ Gündoğdu Mahallesi’nde heyelanın 60 yıldan buyana takip edildiğini ve yaklaşık 100 yıldır sürdüğünü söyledi. 1990 yılına kadar yavaş seyreden yapılaşmanın, nüfus artışı ve alt yapı sorunlarından dolayı zamanla artış gösterdiğini belirten Kayıhan, “Gündoğdu yılda ortalama 3–15 cm Gökdere’ye doğru kaymaktadır. Afet İşleri Genel Müdürlüğünce hazırlanan jeolojik etüt raporuna göre heyelan, genel hayata etkili bulunarak mahallenin nakline karar verildi. Bu karar Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyor. Afet olmadan bir bölgede bulunan yerleşim yeri başka bir bölgeye taşınarak, olası bir felaketin önüne geçilmiş olacak” dedi.

Konuyla ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nun raporunu okuyan AKP Grup Başkan Vekili İbrahim Gürkaynak ise alınan kararın doğru olduğunu belirterek, olası bir felakette oluşacak mal ve can kayıplarının böylece önüne geçileceğini söyledi.

Meclis taşınma kararını oy birliğiyle kabul etti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı