REKLAMI GEÇ

Güzergah ve saat bilgileri internette

Güzergah ve saat bilgileri internette

Denizli Belediyesi, vatandaşların toplu ulaşım araçları hakkında daha kolay ve daha çabuk bilgi alabilmeleri için özel halk otobüsleri güzergahlarını, saatlerini ve nereden geçtiklerini içeren bilgileri internet sitesinde yayınladı.

/ DENİZLİHABER / 12 Kasım 2008 Çarşamba, 01:00

Denizli Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, vatandaşların Denizli Belediyesi’nin resmi internet sitesi ‘www.denizli.bel.tr’ adresine girmeleriyle otobüs güzergahları için merak edilenler konusunda büyük kolaylık getirdi.  İnternet sitesinde, güzergah saatleri ayrı bir dosyada yer alırken, hangi hat otobüsünün nerden geçtiği ise harita üzerinde oklarla gösterildi. Böylece, gereksiz yere durakta bekleyen ve otobüslerin güzergahlarını bilmeyen vatandaşlar, site yardımıyla aradığı bilgileri önceden öğrenebilecek.

< ?XML:NAMESPACE PREFIX = O />

Denizli Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürü Mustafa Soyuçok, halkın toplu ulaşım ihtiyacını kolaylaştırmak için söz konusu uygulamayı başlattıklarını belirtti. Soyuçok, “Birçok vatandaşımız, otobüs güzergah saatini bilmeden dakikalarca durakta bekliyor bu da zaman kaybına yol açıyordu. Bazı vatandaşlarımız ise gidecekleri otobüslerin nereden geçtiklerini bilmeden duraktaki bekleyen insanlara soruyor, bazen doğru bazen de yanlış bilgi alıyordu. Biz de bu ihtiyacı karşılamak için otobüslerin güzergahlarını, saatlerini ve nerden geçtiklerini internet adresinden yayınladık. Buna göre halkımız gideceği yerleri ve saatlerini öğrenerek ona göre durakta bekleyecekler” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı