REKLAMI GEÇ

İlbadı’da kentsel dönüşümün ilk adımı

Denizli Belediye Meclisi, İlbadı Kentsel Dönüşüm Projesi için Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci’ye, TOKİ ile protokol yapma yetkisi verdi.

/ DENİZLİHABER / 8 Temmuz 2008 Salı, 00:00

Denizli Belediye Meclisi’nde İlbadı Kentsel Dönüşüm Projesi ele alındı. Toplantıda, Denizli Belediyesi ile TOKİ arasında imzalanacak protokol için Belediye Başkanı Nihat Zeybekci’ye yetki verilmesi istendi.

Projeye dair meclis üyelerine bilgiler aktaran İmar Müdürü Niyazi Dayanır, uzun bir süredir projeyle ilgili ön hazırlıkların yapıldığını, hak sahipleriyle ön görüşmelerin gerçekleştirildiğini söyledi. Başkan Zeybekci ile TOKİ arasında imzalanacak protokol sonrasında vatandaşlarla oturup talepleri konusunda fikir alacaklarını belirten Dayanır, “Bölgede ön incelemelerimizi yaptık. Projenin uygulanacağı alanda 1371 adet mesken ve 71 işyerinin olduğunu tespit ettik. 410 bin metrekarelik bir alanda, talepler alındıkça ne tip konutlar inşa edileceğini kararlaştıracağız. Bu alanda yapılacak konut sayısı vatandaşların istekleri doğrultusunda belirlenecek. Bizim hesaplarımıza göre bu alanda bin 700 civarında konut inşa edilecek. Projenin tanıtımını yapacak ve o bölgede yaşayanlara burada nelerin değişeceğini anlatacağız” diye konuştu.

CHP’li Meclis Üyesi Tuncer Savru projeye karşı çıkarak, insanların alıştıkları hayattan onların istekleri olmadan vazgeçirilemeyeceğini belirtti. Savru, “İnsanların yaşam şekillerini değiştirmek için önce onlara sormalıyız. Bu insanlardan bir tanesi bile ‘Evet’ demeyecek. İnsanlar iki katlı evlerinde yaşarken, bunları 15 katlı alanlara taşımaya çalışıyoruz” dedi.

Belediye Meclisi’nde görüşülen İlbadı projesinde TOKİ ile yapılacak protokolde Belediye Başkanı Nihat Zeybekci’ye yetki verilmesi 7 ret oyuna karşı 21 oyla kabul edildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı