REKLAMI GEÇ

İncilipınar Parkı’na prestijli ödül

İncilipınar Parkı’na prestijli ödül

Park ve yeşil alanlarda ulusal standart oluşturmak amacıyla tasarlanan Yeşil Bayrak ödülü, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin İncilipınar Parkı’na geldi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 11 Şubat 2018 Pazar, 12:18

İncilipınar Parkı yeşil bayrak ödülü aldı ve Türkiye’de yeşil alanların standardının belirleyicisi oldu. Türkiye’de ilk kez verilen ödül ile bundan sonra yeşil alanların standartları da yükselmiş oldu. dünya’da ilk olarak İngiltere’de uygulanan ve ulusal standart olarak kabul edilen Yeşil Bayrak sistemi Türkiye’de de kabul edilmişti. Bu ödül ilk kez Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin projesi olan İncilipınar Parkı’na gelirken, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan kentin prestijinin da arttığını söyledi.

İngiltere’deki bağımsız sivil toplum kuruluşu Keep Britain Tidy tarafından ödüllendirilen Denizli Büyükşehir Belediyesi aynı zamanda yüksek çevre standartlarını sağlamada da örnek olarak kabul edildi. Yeşil Bayrak’ın rekreasyonel yeşil alanlarda mükemmellik ölçeğini temsil ettiği ifade edilirken, ödülün aynı zamanda bir tanıtım aracı olduğu da kaydedildi.

GEÇEN YIL BAŞVURULMUŞTU
Denizli’nin büyükşehir olmasının ardından İncilipınar Parkı’nın Yeşil Bayrak ödülü alması için Denizli Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı çalışma başlattığı, 2016 yılı sonunda park için bir yönetim planı hazırlandığı, başvurunun ise Ocak 2017’de yapıldığı ifade edildi. Yeşil Bayrak ödülünün Denizli’nin prestiji, Avrupa’daki yeri, hizmet kalitesinin artışı, kent  turizminin gelişmesi, pazarlama ve online tanıtımına katkı yapacağı vurgulanırken, Denizli Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanındaki diğer parklar için de Yeşil Bayrak alması için çalışmalar yapacağı belirtildi.

ZOLAN: GURUR VERİCİ
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Türkiye’nin ilk Yeşil Bayrak ödülünü almanın gurur ve sevincini yaşadıklarını belirterek, bu ödül ile Denizli’nin park ve yeşil alanlardaki marka değerinin de tescillendiğini söyledi. İncilipınar Parkı’nın bugünlere gelmesinde büyük emekleri olan dönemin Belediye Başkanı ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’ye teşekkür eden Başkan Osman Zolan, “Bugün bu ödülü alıyorsak Sayın Bakanımızın, Belediye Başkanlığı döneminde İncilipınar Parkı’na verdiği önem ve orada yaptığı çalışmalardan dolayıdır. Sayın Bakanımızın Ege’nin incisi haline getirdiği parkımıza verilen Yeşil Bayrak ödülünün yerel ve ulusal düzeyde çok olumlu tepkiler alacağına eminim” dedi.  Doğayı ve yeşili koruyarak, insanlarla buluşturmak adına birçok proje hayata geçirdiklerini ifade eden Başkan Zolan, “Türkiye’de yine bir ilke imza atmaktan onur duyuyoruz. Denizlimiz havasıyla, suyuyla, doğasıyla, yeşil alanlarıyla ve tüm güzellikleriyle örnek olmaya devam edecek” diye konuştu. Başkan Osman Zolan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Her zaman söylediğimiz gibi biz görev yaptığımız sürede nasıl bir fazla eser daha bırakırız, nasıl bir fazla derdi çözeriz, nasıl iz bırakır yatırım yaparız bunun derdindeyiz. Bunun için vatandaşımızdan bir emanet aldık ve bu emanete de canımız pahasına sahip çıkıyoruz ve çıkmaya da devam edeceğiz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı