REKLAMI GEÇ

IŞIKLI KOMEDİ(!)

Ankara Yolu üzerindeki, eski Zeybek Kavşağı’nı iptal eden belediye, trafik lambalarını unuttu. Başkanın Turkuaz Otomotiv’inin önündeki ışıklar, ara bağlantılar nedeniyle hala gerekli ama karşı şeritteki trafik lambaları, herhangi bir yaya geçidi ve bağlantı yolu olmadığı için, sürücülere deyim yerindeyse “Çin işkencesi” yaşatıyor.

/ DENİZLİHABER / 22 Ağustos 2008 Cuma, 00:00

Turkuaz Tekstil’in hemen önünde bulunan eski Zeybek Kavşağı, yapılan düzenlemelerin ardından kaldırılmış ve ana yolun tali yollarla olan bağlantısı da kalmamıştı. Ancak yolun bu noktasında bulunan trafik ışıkları kaldırılmayınca, kırmızı ışığa denk gelen araç sürücüleri, başka yönden herhangi bir araç ve yaya geçişi olmamasına rağmen yeşil ışığın yanmasını bekliyor. Gereksiz yere bekleyerek vakit kaybettiklerini belirten sürücüler, kırmızı ışıkta geçip geçmemek konusunda tereddüt yaşadıklarını belirtiyor.

Aradan aylar geçmesine rağmen ışıklarla ilgili herhangi bir düzenlemesinin olmaması ilginç. Konuyla ilgili düzenlemenin bir an önce yapılması gerektiğini söyleyen sürücüler, kırmızı ışıkta geçmeleri halinde kendilerine ceza yazılıp yazılmayacağını merak ediyor.

Sürücülerin şikayet ettiği bir diğer konu ise bir türlü yeşile dönmek bilmeyen kırmızı ışıklar. Kentin bazı noktalarında 90 saniye uzunluğuna varan kırmızı ışıkların yanma süreleri, sürücülere adeta “illallah” dedirtiyor. Özellikle de kent trafiğinin kilit noktaları olan İkinci Ticari Yol, Lise Caddesi, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı ve Atatürk Caddesi’nde bulunan trafik ışıklarının kırmızı yanma süreleri, araç sahiplerini çileden çıkartıyor. En büyük sorunlar ise, köprülü kavşaklardaki tali yolların üzerinde bulunan trafik lambalarında yaşanıyor. Buradaki lambalar, yeşilde birkaç saniye geçişe izin verirken, sürücüler kırmızı ışıkta bir buçuk dakikaya yakın bekliyor. Özellikle sabah ve akşam saatlerinde inanılmaz kuyruklara neden olan bu lambalarla ilgili çok sayıda şikayete rağmen Denizli Belediyesi’nin herhangi bir düzenlemeye gitmemesi de dikkat çekiyor.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı