REKLAMI GEÇ

“İstimlak bedelleri adil değil”

“İstimlak bedelleri adil değil”

Fatih Mahallesi’nde koruma alanında yer aldığı gerekçesiyle 300 evin yıkılacağını söyleyen CHP Merkez İlçe Başkanı Osman Bartal, mahalleliye ödenecek istimlak bedellerinin adil olmadığını ileri sürdü.

/ DENİZLİHABER / 3 Haziran 2008 Salı, 00:00

Fatih Mahallesi’nde yıkılacak olan yaklaşık 300 evin, koruma alanı altında kaldığını söyleyen CHP Merkez İlçe Başkanı Osman Bartal, evlerin istimlak bedellerinin 15 Bin YTL olarak belirlenmesinin mahalleliyi isyanın eşiğine getirdiğini belirtti.

TOKİ konutlarını pazarlayabilmek için çirkin bir pazarlık içerisine girildiğini ileri süren Osman Bartal, Fatih Mahallesi sakinlerinin yıllarca ödeyemeyecekleri bir borcun altına sokulduğunu iddia etti.

3 katlı evi olan vatandaşlara bile 50 bin YTL gibi son derece düşük bir istimlak bedeli ödendiğini ileri süren Bartal, Fatih Mahallesi’nde yaşayan vatandaşları mağdur etmeyecek rakamlar ödenmesi gerektiğinin altını çizdi.

Bölgede bulunan Denizli’nin en büyük fabrikalarından birinin de koruma altına alınan alanda yer almasına rağmen yıkılmayacağını kaydeden Bartal, “Gariban mahalleli çok daha uzakta olmasına rağmen gözünün yaşına bakılmıyor. Fatih Mahallesi’nde yaptığımız toplantılarda çocukların, kadınların gözyaşlarını gördük. Bu gözyaşlarının çaresizliğinin sizler için hiç mi değeri yoktur. Anlattıklarımı, Sayın Belediye başkanından, Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı olarak değil, vicdanı olan bir insan olarak dinlemesini istiyorum. Geliniz, Fatih Mahallesi’ndeki gözyaşlarına, isyanlara kulak veriniz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı