REKLAMI GEÇ

Kaleiçi, Baykal Kent ile şenlenecek

Kaleiçi, Baykal Kent ile şenlenecek

Denizlili Sinema Sanatçısı Baykal Kent, bundan sonraki sanat hayatını Denizli’de devam ettireceğini belirterek, Kaleiçi’nin kalkındırılması için çok önemli sanatsal projeleri olduğunu söyledi.

/ DENİZLİHABER / 9 Temmuz 2008 Çarşamba, 00:00

Denizlili Sinema Sanatçısı Baykal Kent, Kaleiçi’nin yeniden canlandırılması için bir dizi sanatsal etkinlikler düzenleyeceğini açıkladı. Kaleiçi Yaşatma ve Kalkındırma Derneği’nde basın toplantısı düzenleyen Sinema Sanatçısı Baykal Kent, Kaleiçi’nin yeniden canlandırılması için ekibi ile birlikte bir dizi etkinlikler yapacağını ifade etti. Bir aydan bu yana Denizli’de olduğunu ancak medyada bunun yeteri kadar gündeme gelmediği serzenişinde bulunan Kent, “Denizli’ye geleli 1 ay oldu ama Denizli’de adeta istenmeyen adam oldum. 48 yıllık sanat hayatımda aç kaldım, susuz kaldım, hapis yattım ama ilk kez burada sönük bir hale geldim. Yeteri kadar ilgi görmedik. Biz vatandaşlardan bir şeyler istemeye değil, onlara sanatsal ziyafetler sunmaya geldik. Sanırım en başından beri yanlış anlaşıldık” dedi.

Kaleiçi’nin kalkındırılması için önümüzdeki haftalarda ‘Tiyatro, moda, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Kaleiçi Star Yarışması, Orta Oyunu’ gibi birçok sanatsal etkinlikler düzenleneceğini ifade eden Kent, “Bundan böyle sinema yaşantımı burada devam ettireceğim. Burada yaşadığım sürece Denizli halkı sanata tam yerinde doyacak. Başta tiyatro olmak üzere sanata merakı olan tüm vatandaşlarımızı Kaleiçi’ne bekliyoruz. Bu etkinliklerimiz, Kaleiçi için bir dönüm noktası olacak” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı