REKLAMI GEÇ

Lokma denetimi

Denizli Belediyesi, Ramazan ayında satışı artan lokma ve tulumba tatlılarının satışını yapan pastaneleri denetledi. 19 pastaneye ceza uygulandı.

/ DENİZLİHABER / 25 Eylül 2007 Salı, 00:00

Denizli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, halk sağlığını ilgilendiren konularda, denetimlerini taviz vermeden sürdürüyor

Ekipler, son olarak kent genelindeki tüm pastaneleri denetimden geçirdi. Denetimlerde, iş yeri açma ruhsatı, çalışanların sağlık karnesi, fiyat listesi, genel temizlik, imalathane temizliği, iş kıyafeti giyilip giyilmediğini kontrol etti. 95 pastaneden 76’sının belirtilen standartlar dahilinde faaliyetini sürdürdüğü tespit edildi. Pastanelerden 19’nda ise kurallara uymadığı için ceza kesildi. Bu arada bir pastane denetimde ortaya çıkanlar zabıtayı bile şaşırttı. Pastanede, pasta yapımında kullanılan hamurların, belediyenin vatandaşlara çöplerini koyması için dağıttığı siyah poşete doldurulduğu ortaya çıktı. Bunun üzerine zabıta ekipleri, pastane için yasal işlem yaparak ceza kesti.

Denizli Belediyesi Zabıta Müdürü Emin Akbulut, çöp konulması için dağıtılan poşetlere hamur doldurulmasının kabul edilemeyeceğini belirterek, ‘Yapılacak değerlendirmeyle işyeri için kapatma cezası çıkabilir. Halk sağlığını ilgilendiren konularda taviz vermeden denetimlerimizi sürdüreceğiz’ dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı