REKLAMI GEÇ

Onlar Denizli’nin yılan avcısı

Denizli Belediyesi İtfaiye ekipleri, bir mobilya mağazasında, yakaladığı engerek yılanını yeniden doğaya bıraktı. Ekipler, vatandaşları uyardı. Geceleri kapı pencere açık yatmayın!

/ DENİZLİHABER / 6 Haziran 2008 Cuma, 00:00

Denizli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, yılan ihbarının Alo İtfaiye 110’a iletilmesinden sonra hemen harekete geçti. Ekipler, yılan, böcek ve haşere sokmalarına karşı dayanıklı özel kıyafetler giyerek, ihbarın geldiği Acıpayam Yolu üzerindeki mağazaya girdi.

Soktuğunda bir insanı kısa sürede öldürebilecek kadar etkili zehri bulunan yılan, özel uzun çubuk yardımıyla 20 dakika içinde yakalandı. Yılan, mağazadan alınıp Kayalık İtfaiyesi’ne getirildi. Burada yılanın zehrini deri eldiven yardımıyla alan ekipler, yılanı yeniden geldiği yer doğaya bıraktı.

Denizli Belediyesi İtfaiye Müdürü İlyas Tuncer, havaların ısınmasıyla birlikte yılan, akrep ve zehirli hayvanların özellikle orman bölgesine yakın ev ve işyerlerine girebileceği uyarısında bulundu.

Tuncer, zehirli hayvanlarla karşılaşılması durumunda hemen itfaiye 110’u arayarak yardım istenmesi gerektiğini belirterek, ‘Vatandaşlarımız, zehirli yılanları görünce kendi önlem almaya çalışmasın. Güvenli bir yere giderek bizi arasın. Ekiplerimiz, ihbarın ardından hemen harekete geçerek yılanı yakalayıp zehrini aldıktan sonra yeniden doğaya bırakır. Bu arada, vatandaşlarımızdan geceleri yatarken pencere ve kapıyı açık uyumasınlar’ dedi. Denizli Belediyesi itfaiyesi, daha önce de Musa Mahallesi’nde zehirli engerek yılanı yakalamıştı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı