REKLAMI GEÇ

Tartışma bir gerçeği ortaya çıkardı

Yenişehir’de, geçtiğimiz hafta Turex’e ait bir otobüsün kapasitesinin üzerinde yolcu alması sonrası, Yenişehir minibüs hattında çalışan şoförler ile Turex şoförü arasında tartışma çıkmıştı. Olay, tartışma boyutu ile gündeme gelirken, bir halk otobüsünün kapasitesinin üzerinde yolcu alması ve yolcuların hayatının tehlikeye atılması gerçeği ise gözden kaçmıştı.

/ DENİZLİHABER / 17 Ekim 2008 Cuma, 00:00

Turex’e ait bir halk otobüsünün, ağzına kadar yolcu alması ve yolcuların adeta kapıda sıkışma tehlikesi ile karşı karşıya kalması sonrasında, olayı gören Yenişehir minibüs hattında çalışan şoförlerin, olaya kendilerine yolcu kalmadığı gerekçesiyle tepki göstermesi, basında otobüs şoförleri ile minibüs şoförleri arasında çıkan rant kavgası olarak yer almıştı. Tartışma boyutu ile gündeme getirilen olayda, otobüste adeta üst üste giden yolcuların hayatlarının tehlikeye girmiş olması ise göz ardı edilmişti.

Gözden kaçan gerçek

Yaşanan bu olayın ardından minibüsçüler haksız, trafiği durdurdukları için suçlanmış ve emniyet ekipleri çok sayıda yolcu alarak tıka basa yola çıkan trafik canavarının yolunu açmıştı. 47 yolcu alma kapasitesi bulunan otobüsün tıka basa yolcu alması insan hayatının ne kadar ucuz olduğunu gözler önüne sermişti ancak bu gerçek pek dillendirilmedi. Kapının girişine kadar yolcu alan otobüs, trafik ekiplerinin yolunu açmasıyla yoluna devam etmişti.

Basında olayın bu yönü yer almasa da zaman zaman herkesin karşılaştığı bu olay, otobüslerin kapasitelerinin üzerinde yolcu alarak, insanların hayatlarını tehlikeye attığı gerçeğini bir kez daha gözler önüne serdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı