REKLAMI GEÇ

Turex yüzlerce vatandaşı mağdur etti

Turex yüzlerce vatandaşı mağdur etti

Denizli Belediyesi Halk Otobüsleri’nin işletmeciliğini yapan TUREX firması, hafta sonu yaptığı ani güzergah değişiklikleriyle Denizli halkını mağdur etti. Aylardır akıllı kartların tanıtımını yapan firmanın, güzergah değişikliklerini bildirmemesi ise Pazar akşamı çok sayıda vatandaşın yolda kalmasına neden oldu.

/ DENİZLİHABER / 2 Eylül 2008 Salı, 00:00

Denizli Belediyesi’nin halk otobüslerini özelleştirmesinin ardından ihaleyi alan TUREX firması, hafta sonunda yaptığı ani güzergah değişiklikleriyle yüzlerde vatandaşı mağdur etti. Pazar günü akşam saatlerinde değişen güzergahlar ile çok sayıda vatandaş, duraklarda boşu boşuna beklemek zorunda kalırken, halen güzergahlar hakkında bilgi vermeyen firmanın ne yapmak isteği ise anlaşılamadı. Aylardır vatandaşlara satılacak olan akıllı kartların hem görsel hem de afişlerle tanıtımlarını yapan firmanın, değiştirdiği güzergahları bilgilendirmemesi akıllarda soru işaretleri bıraktı. Halen güzergahlar hakkında vatandaşlara bilgi vermeyen firmanın nasıl bir proje geliştirdiği ise merak konusu.

Turex yetkilileri ise güzergah değişikliklerini, otobüslerin içine astıkları bildirilerle vatandaşlara duyurduklarını iddia etti. Bu iddiaya karşılık, güzergah değişikliğinden haberleri olmadığını ve duyuruları görmediklerini belirten birçok vatandaş, saatlerce otobüs beklemek zorunda kaldı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı