REKLAMI GEÇ

Turex’te herkese göre akıllı kart

Turex’te herkese göre akıllı kart

Göreve başlamasından bu yana 3 ayı geride bırakan Turex, en büyük sorunlarından olan şoförlerin çalışma saatleri, güzergâh ve son durak uygulamalarını çözüme kavuşturdu. Kart uygulamalarını da hayata geçiren Turex, siviller ve öğrenciler için farklı otobüs kartı seçenekleri sunuyor.

/ DENİZLİHABER / 8 Ağustos 2008 Cuma, 00:00

Yeni kart uygulamalarını ve yapılan değişiklikleri tanıtmak amacıyla bir basın toplantısı düzenleyen Turex Proje Müdürü Müfit Özkan, Turex ailesinin üst yönetimlerinden şoförlerine kadar zaman ve hizmet farkı gözetmeksizin Denizli halkı için çalıştıklarını söyledi.

Özkan, 1 Nisan 2008 tarihinden itibaren Denizli toplu taşımacılığına yeni bir soluk getirdiklerini belirterek,“İlke olarak ‘önce insana hizmet’ politikasını benimsiyoruz. Bu amaçla 1 Ağustos tarihinden itibaren Denizlilileri daha ucuza taşımaya başladık” dedi.

34 Hatta hizmet

Toplam 34 hatta, 75 otobüs ve 192 personel ile hizmet veren TUREX’in başlatmış olduğu Akıllı Kart ve paso uygulaması vatandaşlar tarafından da büyük ilgi görmeye başladı. 10–15–20 ve 25 YTL’lik akıllı kartları uygulama sokan firma, başlatmış olduğu promosyon ile vatandaşları 72 kuruş gibi çok uygun bir fiyata taşımaya başladı. Akıllı kartın yanı sıra paso hizmetiyle kişiye özel uygulama da başlatan firma, uygulama ile öğrencileri ayda 25 YTL, sivilleri ise ayda 40 YTL’ye istediği yere ulaştırıyor. Turex Turizm Denizli Proje Müdürü Müfit Özkan, kişiye özel olarak başlatılan posa uygulamasında öğrenci ve sivillerden bir defaya mahsus 5 YTL kart parası alındığını bu paranın kartın iade edilmesi durumunda ise geri ödendiğini söyledi. Sivil ve öğrencilerin alacakları pasolarla bir ay boyunca istedikleri kadar otobüslerden yararlanabileceklerinin altını da çizen Özkan, pasoların aylık, 6 aylık ve 12 aylık olarak satışa sunulduğunu kaydetti.

Bu ay içinde, Turex olarak toplu taşımacılıkta hizmette sınır tanımayacaklarını söyleyen Özkan,kontörlü kart kullanan vatandaşların seyahat halinde, ilk binişlerinden sonraki 45 dakika içinde başka bir otobüse binmeleri halinde otobüse tekrar ücret ödemek zorunda kalmayacaklarını, vatandaşların böylece aktarmalı gidişlerde bir sefer basılan akıllı kart sayesinden iki otobüsten yararlanacakları müjdesini de verdi.

Yorumlar

zehra   -  Bağlantı 9 Mart 2013, 10:33

abiler akılı bilet almak istiyorum ben PARAYA veriyom boş boş boşunaver,yorum lüfen

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı