REKLAMI GEÇ

TURİZM İÇİN GÜÇBİRLİĞİ

TURİZM İÇİN GÜÇBİRLİĞİ

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, TÜRSAB Pamukkale Bölgesel Yürütme Kurulu’na bağlı acenteleri konuk etti. Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası’nda ağırlanan turizmcilere tesisleri anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli’nin tanıtımını el birliği ile gerçekleştireceklerini söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 20 Nisan 2016 Çarşamba, 16:00

Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Pamukkale Bölgesel Yürütme Kurulu’na bağlı acentelerle Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası’nda buluştu.

Etkinliğe, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın yanı sıra, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Korkmaz, TÜRSAB Pamukkale Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Turan Köseoğlu ve TÜRSAB Pamukkale Bölgesel Yürütme Kurulu’na bağlı seyahat acenteleri katıldı.

TÜRSAB Pamukkale Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Turan Köseoğlu gerçekleştirilen etkinlikten duyduğu mutluluğu dile getirerek, “Denizli Büyükşehir Belediyesi, Denizli’yi farklı bir boyuta taşıyan bu tesisleri kazandırarak alternatif turizme önemli bir katkı sundu ” dedi.

TURİZMDE KAPASİTEMİZİN YÜZDE 10’UNU KULLANIYORUZ
Başkan Zolan, etkinliğe katılan acente temsilcilerine teşekkür ederek turizmin Denizli’nin en önemli gelir kaynaklarından birisi olduğunu söyledi. Başkan Zolan, “Turizm sektöründe kapasitemizin yüzde 10’unu kullanıyoruz. Turizm gelişmeye çok müsait ve bu sektörün getirisinin ileride artmasını istiyoruz. Denizli’ye turizm alanında baktığımızda çoğu ülkede olmayan güzellikleri şehrimizde barındırıyoruz. Bize düşen bu güzellikleri vatandaşlarımızın hizmetine sunabilmek. Bunun yanında turizmin şehrin ekonomisine de katkı sunmasını istiyoruz” dedi.

DENİZLİ’NİN TANITIMI İÇİN İŞBİRLİĞİ
Denizli’nin sektörde 81 ilin içerisinde ilk onda yer aldığını anlatan Başkan Zolan, “Denizli büyük bir potansiyeli içinde barındırıyor. Denizli’ye gelen turist sayısı anlamında Türkiye’de ilk 5’te yer alıyor. Ancak biz gelen turist sayısından çok turistlerin ekonomik olarak şehre kattıkları değere bakıyoruz. Bunun içinde potansiyelimizin tamamını kullanmalıyız. Bundan sonra Denizli olarak yapılacak bütün fuarlara katılacağız ve Denizli’nin tanıtımını hep birlikte gerçekleştireceğiz” dedi.

Başkan Zolan, daha sonra turizmcilerle birlikte tesisleri gezdi, çalışmalara ilişkin bilgiler verdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı