Güney’e nitelikli içme suyu - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Güney’e nitelikli içme suyu

Güney’e nitelikli içme suyu

Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Güney’in 8 mahallesine hizmet verecek 2 içme suyu sondaj kuyusu ve 2000 metreküplük içme suyu deposu çalışmasını tamamladı. Güney’in 8 mahalleye ayrıca 45.000 metre içme suyu isale hattı döşeniyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 9 Kasım 2016 Çarşamba, 12:08

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Güney’in 8 mahallesini kapsayan alt yapı projesi başlattı. DESKİ ekipleri; Haylamaz, Türlübey, Aydoğdu, Çorbacılar, Eziler, Çamrak, Hamidiye ve Çamköy Mahalleleri’nde yaptığı incelemelerde mevcut içme suyu depolarının uzun yıllar önce yapıldığını ve günümüz ihtiyaçlarını karşılayamadığını tespit etti. Ekipler ayrıca, her bir mahallenin ayrı su deposundan ve ayrı içme suyu sondaj kuyusundan su temin ettiğini, bu nedenle bakım ve onarım maliyetlerinin de yüksek olduğunu belirledi.

PROJENİN İKİNCİ AŞAMASI BAŞLADI
Bölge halkının tek depodan nitelikli ve temiz içme suyuna kavuşması için proje hazırlayan DESKİ, kısa bir süre önce başlatmış olduğu çalışmaların ilk aşamasını tamamladı. İlk etap çalışmaları kapsamında Haylamaz Mahallesi’nde, 2 adet sondaj kuyusu ile 1 adet 2000 metreküplük içme suyu depo çalışması bitirildi. İkinci aşamasına geçilen proje çerçevesinde Haylamaz Mahallesi başta olmak üzere; Türlübey, Aydoğdu, Çorbacılar, Eziler, Çamrak, Hamidiye ve Çamköy Mahalleleri’nde 45.000 metre içme suyu isale hattı döşeniyor. Projenin tamamlanmasının ardından Güney’deki 8 mahalle daha modern standartlarda içme suyu hizmetine kavuşacak.

deski-guney-icme-suyu-2

“ALT YAPIYI BAŞTAN AYAĞA YENİLİYORUZ”
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Denizlimizin alt yapısını, bölgelerin ihtiyacına göre baştan ayağa yeniliyoruz. Bu kapsamda Güney ilçemizin 8 mahallesinde tespit ettiğimiz içme suyu ihtiyacını gidermek için başlattığımız çalışma hızla ilerliyor. Kent merkezinde olduğu gibi tüm ilçelerimizde ve mahallelerimizde yaşayan vatandaşlarımız da modern standartlarda, nitelikli bir içme suyu kullanacak. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

deski-guney-icme-suyu-1

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı