REKLAMI GEÇ

Honaz’da mesire alanları kullanımına açıldı

Honaz’da mesire alanları kullanımına açıldı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında mart ayında kapatılan piknik ve mesirelik alanlar 1 Haziran itibariyle kullanıma açıldı. Honaz Belediyesi, ilçe genelindeki piknik alanlarında bulunan bariyerleri ve uyarı levhalarını kaldırdı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 9 Haziran 2020 Salı, 13:17

Daha önce genelge ile kısıtlanan park/bahçe, eğlendinlen alanları, piknik alanları, mesire ve ören yerleri ile spor, yürüyüş, gezi gibi aktiviteler, belirlenen kurallar ve mesafe şartlarına uyularak 1 Haziran 2020 pazartesi gününden itibaren tekrar hayata geçti. Bu kapsamda Honaz’da bulunan Kaklık Mağarası, Pınarbaşı Göz Mesireliği ve Saklıgöl Piknik alanları vatandaşların kullanımına açıldı.

İlçede ki mesire alanlarının açılması talimatını veren Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, vatandaşların daha nezih bir ortamda zamanlarını geçirebilmeleri için çalışmalarını yoğunlaştırdıklarını belirtti.

Kepenek, “Normalleşme sürecinin ikinci adımı ile piknik ve mesirelik alanları hizmete açıldı. Bizler de Honaz Belediyesi olarak hemşehrilerimize daha iyi hizmet verebilmek için ekiplerimizin çalışmalarını arttırdık. Vatandaşlarımızı uzun bir süredir evlerindeler. İlçemizin güzelliklerini göremediler, özlediler. Vatandaşlarımızdan ricamız, maske takarak ve sosyal mesafe kurallarına uyarak Kaklık Mağaramızı, Pınarbaşı Göz Mesireliğimizi ve Saklıgöl Piknik ve Gezi Alanımızı ziyaret etmeleri olacaktır. Çevremizi ve sağlığımızı koruyarak, temiz havanın tadını çıkaracağız. Bu anlamda bizler de Belediye olarak üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getireceğiz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı