REKLAMI GEÇ

Honaz’ın yeni belediye başkanı atandı

Honaz’ın yeni belediye başkanı atandı

Seçimlerin iptal edildiği Honaz’da ilçeyi 2 Haziran’a taşıyacak isim belirlendi. Vali Hasan Karahan, yardımcısı Turan Atlamaz’ı Honaz Belediye Başkanı olarak görevlendirdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 16 Nisan 2019 Salı, 12:11

31 Mart Yerel Seçimleri’nin Denizli’deki en kritik noktalarından biri olan Honaz, itirazların birbiri ardına gelmesi ile dikkat çekmişti. Seçimleri 8 oyla CHP Adayı Yüksel Kepenek kazanmış, AK Parti’nin itirazları sonucu oy farkı İlçe Seçim Kurul’nda 3’e, İl Seçim Kurulu’nda da 1’e düşmüştü.

AK Parti’nin son hamle olarak yaptığı YSK itirazı ise kısıtlıların oy kullandığı gerekçesiyle Honaz Belediye Başkanlığı seçimlerini iptal etmişti.

KİM BAŞKAN SORUSU CEVABINI BULDU
Yüksek Seçim Kurul 2 Haziran’da seçimlerin yenilenmesi kararını verirken, bu sürece Honaz’ı kimin taşıyacağı sorusu da cevabını buldu. Turgut Devecioğlu’nun başkanlık görevinin 31 Mart’ta sona ermesi ve yeni başkanın da mazbata alamaması nedeniyle Denizli Vali Hasan Karahan, Vali Yardımcısı Turan Atlamaz’ı Honaz Belediye Başkanı olarak görevlendirdi.

Honaz’ın yönetimini üstlenen Vali Yardımcısı Turan Atlamaz, ilçeyi 2 Haziran’da yenilenecek seçimlere taşıyacak. Atlamaz, seçimlerin ardından başkan seçilecek isme görevi devredecek.

Yorumlar

Kaklikli   -  Bağlantı 16 Nisan 2019, 15:53

Milletin hakkini gasp ediyorsunuz…ozaman tüm türkiyede iptal edin seçimleri..kisitli oy kullanildi diye…bumu adalet.bumu insanlik nerde kaldi adalet…ben şahsim olarak hakkimi helal etmiyorum..etmicem

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı