REKLAMI GEÇ

Kaklık Mağarası ziyaretçilerini bekliyor

Kaklık Mağarası ziyaretçilerini bekliyor

Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu, 2002 yılında turizme açılan Kaklık Mahallesi’ndeki mağaranın tanıtımını arttırarak daha fazla turist ağırlamak istediklerini söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 6 Temmuz 2016 Çarşamba, 12:24

Denizli’de turizm cenneti Pamukkale’deki travertenlere benzerliği ile dikkat çeken Kaklık Mağarası, “Yer altındaki gizli Pamukkale” olarak tanıtılıyor. Mağaranın bilinirliğinin ve ziyaretçi sayısının artırılmasıyla ilgili çalışmalar yoğunlaştı.

denizli-kaklik-magarasi-yer-altindaki-cennet-ziyaretcilerini-bekliyor-2

Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu, tanıtıma destek verdiklerini söyleyerek, “Denizli kent merkezine 30, Pamukkale’ye 45 kilometre mesafede bulunan Kaklık Mağarası, Denizli-Ankara asfaltına sadece 1 kilometre mesafede. Yüzeyin 5 metre altında bulunan mağaradaki kükürtlü ve karbonatlı jeotermal su, cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılıyor. Kaklık Mağarası, gün içinde yeşilin çeşitli tonlarına bürünüyor. İçerideki bitkiler, güneş ışığının da etkisiyle atmosfere son derece ilginç bir güzellik katıyor. Mağara ayrıca damlataşı, sarkıtlar ve dikitlerle süslü. Yer altındaki gizli cenneti daha etkin tanıtıp daha çok yerli ve yabancı turist çekmeliyiz. Bunun için de çalışıyoruz” dedi.

denizli-kaklik-magarasi-yer-altindaki-cennet-ziyaretcilerini-bekliyor-1

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı