REKLAMI GEÇ

Kaklık Mağarası’na ünlülerin ilgisi artıyor

Kaklık Mağarası’na ünlülerin ilgisi artıyor

Honaz’da bulunan Kaklık Mağarası’na ziyaretçilerin ilgisi gün geçtikçe artıyor. Çukur dizisinin sevilen karakterlerinden biri olan Denizlili Uğur Yıldıran mağarayı ziyaret etti, Başkan Kepenek ile bir araya geldi. Mağarayı Dünyayı Geziyorum programıyla bilinen Özlem Tunca da inceledi, çekimler yaptı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 29 Haziran 2020 Pazartesi, 11:45

Yerel seçimlerin ardından Kaklık Mağarası’da çalışmaları yoğunlaştıran, iç ve çevre düzenlemeleri, temizliği ve yenilenmesi çalışmalarına büyük önem veren Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, Kaklık Mağarası’nın iş dünyasının önemli isimleri, ulusal medya ve yerli-yabancı turistler tarafından ilgi odağı haline geldiğini belirtti.

Mağaraya özellikle yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiğini ve gelen turistler arasında uzak doğu ülkelerinden gelenlerin yoğunlukta olduğunu belirten Başkan Kepenek, “Pandemi sürecinde kapalı olan mağaramız yeniden ziyarete açıldı. Mağaraya yaz döneminde ve hafta sonlarında 2-3 bin ziyaretçi sayısına ulaşılıyor. Biz burayı yeniden ayağa kaldırdık. Bu hafta sonu da Dünyayı Geziyorum programı ile tanıdığımız Özlem Tunca ile Çukur dizisinin Kemal karakteri, Denizlili Uğur Yıldıran’ı misafir ettik. Kendilerine Kaklık Mağaramıza olan ilgileri ve tanıtımına olan katkıları için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Herkesi buraya davet ediyoruz.

Bu doğal güzelliği insanlarla buluşturmaktan büyük bir onur duyduklarını ifade eden Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, “Herkesi buraya davet ediyoruz çünkü burası Pamukkale’nin bir örneği. Suyun dokunmadığı yerleri biz dokundurarak travertenlerin sayısını arttırmaya çalışıyoruz. Yani bir anlamda Pamukkale’yi burada örneklemiş oluyoruz. Özellikle cilt hastalığı olanları buraya davet ediyoruz. Doğal havuzlarımız var onlar için. Suyun egzama gibi bazı cilt hastalıklarına iyi geldiği biliniyor” dedi.
Ziyaretin sonunda Başkan Yüksel Kepenek, Özlem Tunca ve Uğur Yıldıran’a Honaz kirazı sundu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı