Proje kabul edildi, sıra icraatta… - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Proje kabul edildi, sıra icraatta…

Proje kabul edildi, sıra icraatta…

Honaz Kaymakamlığı “Honaz Gençliği Robotik ve Kodlama ile Bağımlılıkla Mücadele Ediyor” projesi kapsamındaki çalışmalarını sürdürüyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 28 Aralık 2018 Cuma, 10:07

Honaz Kaymakamlığı Proje Ofisi tarafından hazırlanan T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında “Honaz Gençliği Robotik ve Kodlama ile Bağımlılıkla Mücadele Ediyor” isimli projesi kabul edildi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Honaz Eğitim Derneği’nin ortaklaşa yürüteceği ve 6 ay sürecek proje ile sosyal ve kültürel faaliyetler açısından dezavantajlı bir bölge olan Honaz İlçesi Kocabaş Mahallesi’nde ikamet eden gençlerin, robotik ve kodlamaya dayalı yeni ürünler ortaya çıkarmalarını sağlayarak, teknoloji ve madde bağımlılığından uzaklaştırılması amaçlanıyor.

Bu proje ile gönüllü 14-18 yaş aralığında 20 erkek ve 20 kız ortaokul ve lise öğrencisi “Honaz Gençliği Robotik ve Kodlama ile Bağımlılıkla Mücadele Ediyor” başlığı altında robotik ve kodlama eğitimlerinden geçirilecek. Proje ile verilen eğitimler ve proje mali desteği ile temin edilen robotik setler sayesinde yenilikçi fikirlerin hayata geçirilmesi mümkün hale gelirken, yeni ürünler ortaya çıkmasına ortam hazırlanacak. Aynı zamanda teknolojinin doğru ve yerinde kullanımı sayesinde bağımlılık yapan maddelerden gençler korunmuş olacak.

Eğitimden geçirilen 14-18 yaş aralığındaki gençlerin, proje mali desteği ile temin edilen robotik setler ve verilen eğitimler sayesinde; üreten, sorgulayan ve düşünen bireyler olma hedefine odaklanarak, bağımlılık yapan maddelerden uzaklaşması sağlanacak.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı