Kale Belediye Başkanı Erkan Hayla Görevden alındı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Kale Belediye Başkanı Erkan Hayla Görevden alındı

Kale Belediye Başkanı Erkan Hayla Görevden alındı

Kale Belediye Başkanı Erkan Hayla, İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alındı. Hayla’nın hakkında 5-6 konuda soruşturmanın yürütüldüğü biliniyordu. Hayla’ya görevden alındığına dair yazı saat 16.00’da teslim edildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 25 Mayıs 2018 Cuma, 18:17

2014 yılında AK Parti’den Kale Belediye Başkanı seçilen, geçtiğimiz yıl da partisinden tartışmalı bir sürecin ardından istifa eden Erkan Hayla ile ilgili İçişleri Bakanlığı’ndan şok bir karar geldi. Hayla, Bakanlık tarafından görevden alındı.

GÖREVDEN ALINMA NEDENLERİ
Görevden alındığını doğrulayan Erkan Hayla, Denizlihaber.com’a açıklamalar yaptı. Hakkında daha önce 5-6 konuda soruşturma yürütüldüğünü belirten Hayla, bunlar gerekçe gösterilerek görevine son verildiğini söyledi.

FETÖ ile de ilişkilendirildiğini belirten Hayla, “Konuların başında FETÖ geliyormuş. Bana öyle ilettiler. Ama benim alnım ak. Halkın vicdanında rahatım” dedi.

Görevden alınma yazısının saat 16.00’da eline geçtiğini belirten Hayla, “Alnım açık, hiçbir konuda sıkıntım yok” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı