Kale’de yaşanan olayların ardından Suriyeliler tahliye edildi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Kale’de yaşanan olayların ardından Suriyeliler tahliye edildi

Kale’de yaşanan olayların ardından Suriyeliler tahliye edildi

Kale’de meydana gelen olaylardan sonra halkın sakinleşmemesi ekstra önlemleri de beraberinde getirdi. Herhangi olumsuz bir olaya meydan vermemek için ilçede yaşayan 30 Suriyeli aile gece güvenlik önlemleri altında tahliye edildi. Vatandaşlar da zanlıların tutuklanması ve Suriyelilerin tahliyesinin ardından dağıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 11 Ekim 2018 Perşembe, 10:59

İlçede patlak veren olaydan sonra güvenlik güçleri şüpheli 7 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınanlardan 6’sının Suriyeli olduğu açıklandı. Olayın ilçede duyulması ve hızla yayılmasıyla halk adliye binasının önünde toplanmaya başladı ve tepki gösterdi. Gerginliğin artmaması için Çevik Kuvvet ve jandarma ekipleri Kale Adliye Binası’nın çevresinde güvenlik önlemi alarak kimsenin yaklaşmasına izin vermedi.

İki TOMA ve bir zırhlı aracın da gönderildiği ilçede, yaşayan 30 Suriyeli aile, güvenlik amacıyla ilçe dışına çıkarıldı. Zanlıların tutuklanması ve Suriyelilerin de ilçe dışına çıkarılmasının ardından ilçede tepkiler dindi, vatandaşlar adliye çevresinden ayrıldı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı