REKLAMI GEÇ

1876 yılında kurulan Denizli Belediyesi 142 yaşında

1876 yılında kurulan Denizli Belediyesi 142 yaşında

Denizli Büyükşehir Belediyesi 142 yaşına girdi. Belediye önünde yapılan törende Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu. Törene eski belediye başkanları da katıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 30 Ekim 2018 Salı, 12:41

1876 yılında kurulan Denizli Büyükşehir Belediyesi, 142 yaşına girdi. 142. kuruluş yıldönümü kutlamaları çerçevesinde ilk olarak Belediye önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu. Törene Belediye eski başkanları ile belediye çalışanlarının yanı sıra vatandaşlar da katıldı.

Tören alanına eski belediye başkanları Ali Dartanel, Hasan Gönüllü, Ziya Tıkıroğlu ve Ali Marım ile birlikte gelen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, konuşmasında geçmişten bugüne Denizli Belediyesi’nin geldiği nokta konusunda küçük bir nostalji yaptı. Başkan Zolan, belediyecilikte önemli olanın fikirler değil, Denizli’ye yapılacak hizmetlerin olduğunun altını çizdi.

Denizli’nin her yönüyle bölgede önemli bir il konumunda bulunduğunu söyleyen ve gelişimini buna yakışır bir şekilde yapması gerektiğini dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Denizli geçmişten buyana çok büyük yol aldı. Hem alt yapısıyla ve hem de üst yapısıyla modern bir şehir oldu. Denizli halkın yakışacak hizmetler üretmeye çalışıyoruz. Eserlerimiz kalıcı olsun istiyoruz. Bu nedenle mesai mefhumu gözetmeksizin gece gündüz çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ben bu güne kadar Denizli için hizmet etmiş tüm belediye başkanlarıma teşekkür ediyorum. Ebediyete intikal etmiş olan başkanlırımıza da Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Başkan Osman Zolan’ın konuşmasının ardından belediye önündeki kuruluş yıldönümü kutlaması tamamlandı ve daha sonra ebediyete intikal eden başkanlar için mezarlık ziyareti yapıldı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
14 Haziran 2024 Cuma 26 43Sıcak
15 Haziran 2024 Cumartesi 20 36Sıcak
16 Haziran 2024 Pazar 19 38Sıcak
17 Haziran 2024 Pazartesi 21 38Sıcak
18 Haziran 2024 Salı 22 40Sıcak