REKLAMI GEÇ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları başladı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları başladı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk Ulusuna en büyük armağanı olan Cumhuriyet’in 94. yılı kutlamaları başladı. Etkinliklerin ilki, Atatürk Anıtı önünde gerçekleşti. Denizli protokolü ve vatandaşlar Ata’ya koştu, minnettarlığını gösterdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 28 Ekim 2017 Cumartesi, 13:59

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları başladı. Yarın (Pazar) düzenlenecek kutlamaların ilki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen çelenk töreni ile başladı.

Etkinliğe Vali Hasan Canpolat, 11. Komando Tugay Komutanlığı, komutan vekili Muhabere Albay Osman Gedik, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, CHP Milletvekilleri Melike Basmacı ve Kazım Arslan, Baro Başkanı Müjdat İlhan, AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, CHP İl Başkanı Teoman Sancar, MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, CHP Parti Meclisi Üyesi Gülizar Biçer Karaca, daire müdürleri ile vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Tören, Vali Hasan Canpolat, 11. Komando Tugay Komutanlığı adına 11. Komando Tugay Komutanlığı, komutan vekili Muhabere Albay Osman Gedik ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın Atatürk’e çelenkleri sunmalarıyla başladı.

Çelenk sunumunu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için gerçekleştirilen saygı duruşu izledi.

İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından okunan Atatürk ve Cumhuriyet şiiriyle etkinliklerin ilk bölümü tamamlandı.

BAYRAM KUTLAMALARI YARIN
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları pazar günü saat 10.30’da başlayacak. Öncesinde Vali Hasan Karahan, makamında tebrikleri kabul edecek.

Saat 09.30’dan itibaren Denizli Büyükşehir Belediyesi bando takımı marşlar çalacak, saat 10.30’da da kutlamalar başlayacak. Vali Hasan Karahan, 11. Komando Tugay Komutanı Kurmay Albay Gültekin Yaralı ile Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın halkın ve öğrencilerin bayramını kutlamalarını, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi izleyecek.

Vali Hasan Karahan günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapacak, şiirler okunup, halk oyunları gösterileri sunulacak. Valilik önündeki etkinlikler, geçit töreni ile tamamlanacak.

DİĞER ETKİNLİKLER
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri farklı bölgelerdeki organizasyonlar ile gün boyu devam edecek. Saat 15.00’te Forum Çamlık AVM’de Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi tarafından hazırlanan “Cumhuriyet ve Türk Resmi Repredüksiyon” konulu resim sergisi açılacak.

Saat 20.30’da ise Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ve Ferhat Göçer’in sahne alacağı Cumhuriyet Konseri gerçekleştirilecek. Konser, 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda düzenlenecek.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
15 Haziran 2024 Cumartesi 21 37Sıcak
16 Haziran 2024 Pazar 19 38Sıcak
17 Haziran 2024 Pazartesi 21 39Sıcak
18 Haziran 2024 Salı 22 40Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
19 Haziran 2024 Çarşamba 23 37Gökgürültülü Sağanak Yağışlı