REKLAMI GEÇ

4. Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi ve Ödül Töreni yapıldı

4. Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi ve Ödül Töreni yapıldı

Denizli Büyükşehir Belediyesi 4. Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi ve Ödü Töreni yapıldı. Çin’den Küba’ya Ukrayna’dan İran’a 66 ülkeden 1.240 eser sahibi eserleriyle “Savaş ve Barış” konusunu işledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 16 Mart 2024 Cumartesi, 12:06

Denizli Büyükşehir Belediyesinin bu yıl 4’üncüsünü düzenlediği Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi ve Ödül Töreni yapıldı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonu’nda düzenlenen programa, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, karikatüristler, davetliler ve sanatseverler katıldı.

Başkan Osman Zolan açılış konuşmasında karikatürün iletişim araçları arasında çok farklı bir yeri olduğunu belirterek, bu sanat dalında çizgilerle sayfalar dolusu düşüncelerin etkili bir şekilde anlatılabildiğini söyledi.

Karikatür sanatının her geçen gün gelişip güzelleştiğini kaydeden Başkan Osman Zolan, “Karikatürlere bakınca bazen gülüyor, bazen derin düşüncelere dalıyorsunuz. Karikatür sanatçılarını tebrik ediyorum. Her zaman sanatın ve sanatçının yanına olmaya gayret ediyoruz” diye konuştu.

SAVAŞLAR SON BULSUN
Yarışmanın temasının “Savaş ve Barış” olduğunu hatırlatan Başkan Zolan, “İnşallah savaşlar son bulsun, barışlar olsun. Bugün dünyanın dört bir tarafında çocuklar, kadınlar, yaşlılar katlediliyor. Cani ruhlular maalesef dünyanın huzurunu bozup yaşanmaz hale getiriyorlar. İnşallah hem dünyada barış olsun hem ülkemizde huzur daim olsun. Bu sergimiz barışa katkı sağlasın inşallah” dedi.

Konuşmanın ardından dereceye girenlerin ödülleri Başkan Zolan tarafından verildi. 18 yaş altı mansiyon ödülü Denizli Büyükşehir Belediyesi Genç Denizli kursiyeri, 2020 – 2021 yılları arası düzenlenen karikatür yarışmalarında dereceler alan ve geçen ekim ayında elim bir kaza sonucu yaşamını yitiren Emre Çakıl adına ithafen verildi.

Ödül töreninin ardından Başkan Zolan ve beraberindekiler sergiyi gezerek eserleri inceledi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
15 Nisan 2024 Pazartesi 13 29Puslu
16 Nisan 2024 Salı 14 31Açık
17 Nisan 2024 Çarşamba 14 29Çok Bulutlu
18 Nisan 2024 Perşembe 13 28Çok Bulutlu
19 Nisan 2024 Cuma 10 26Çok Bulutlu