REKLAMI GEÇ

59 kursiyer sertifikasını aldı

59 kursiyer sertifikasını aldı

Denizli Belediyesi, THK, Denizli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve DEMSAD işbirliğiyle düzenlenen 3 farlı kursa katılan 59 kursiyer sertifikasını aldı.

/ DENİZLİHABER / 17 Eylül 2009 Perşembe, 18:44

Denizli Belediyesi, Türk Hava Kurumu (THK) ile Denizli Müzik ve Sahne Sanatları Derneği’nin (DEMSAD) düzenlediği Model Uçak, Tiyatro ve 1. Kademe Okuma Yazma kurslarına katılan 59 kursiyer sertifikasını aldı.

Sertifika dağıtımı için Merkezefendi Bilgi Evi ve Kurs Merkezi’nde tören düzenlendi. Törene, Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Şamil Çınar, THK Denizli Şube Başkanı Hüseyin Köseoğlu, DEMSAD Başkanı Malik Ulusman, Denizli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hayretin Duran ve kursiyer öğrenciler katıldı.

Başkan Yardımcısı Çınar, belediyenin birçok alanda kurs açtığını ve açmaya da devam ettiğini belirterek, “Özellikle mahallelerde, ev kadınlarımızın eksik noktalarını tamamlama adına, çocukların boş zamanlarını değerlendirme adına birçok etkinliğimiz ve kurslarımız oluyor. Sivil toplum kuruluşlarından gelen benzer kurs projelerine de destek oluyoruz. Bu kurslarda emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum” dedi.

THK Denizli Şube Başkanı Hüseyin Köseoğlu da çocukları ve gençleri model uçakla tanıştırmayı amaçladıklarını ifade ederek, “Türk Havacılılığını gençlere sevdirmek için sportif alanda yamaç paraşütü, yelken kanat, model uçak gibi alanlarda kurs açıyoruz. Gençleri daha bilgili yapmak ve ilerde pilot olma sevgisini aşılamak için gayret içindeyiz” dedi.

Daha sonra kursiyerlere sertifikaları verildi. Bu arada kursiyerlerin içinde en çok ilgiyi ise tekerlekli sandalyeyle kurslara katılarak okuma-yazma öğrenen Şükran Yaragüme aldı. Yarangüme, 2. kademe okuma yazma kurslarını sabırsızlıkla beklediğini, açılınca ilk kaydı kendisinin yaptıracağını söyledi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
27 Mayıs 2024 Pazartesi 13 25Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
28 Mayıs 2024 Salı 15 28Parçalı Bulutlu
29 Mayıs 2024 Çarşamba 17 29Parçalı Bulutlu
30 Mayıs 2024 Perşembe 15 29Parçalı Bulutlu
31 Mayıs 2024 Cuma 15 31Az Bulutlu