REKLAMI GEÇ

66 girişimci sertifikalarını aldı

66 girişimci sertifikalarını aldı

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme (KOSGEP) ve İŞKUR Denizli Şube Müdürü Selim Erkoç, bugüne kadar 223 girişimcinin sertifika alarak kendi işyerini kurduğunu söyledi.

Büşra Kuru / DENİZLİHABER / 28 Mayıs 2014 Çarşamba, 13:07

İŞKUR ile KOSGEB’in ortaklaşa düzenlediği “Girişimcilik Kursu”nu başarıyla tamamlayan 66 kişiye sertifikaları törenle verildi. İŞKUR toplantı salonunda düzenlenen törene Denizli Vali Yardımcısı Erol Türkmen, KOSGEB İl Müdürü Selim Erkoç, Denizli Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Feridun Giresun ve kursiyerler katıldı.

Bugüne kadar 223 girişimcinin sertifika alarak kendi işyerini kurduğunu söyleyen İş Kurumu İl Müdürü Feridun Giresun, “  Denizli girişimcilikten en az rakama sahip olan iller arasındaydı. Ama bu kursların ardından girişimciliğin en yaygın şekilde uygulandığı illerden bir tanesi oldu. Geçmiş yıllarda da KOSGEB il müdürlüğüyle ortaklaşa yapmış olduğumuz çalışmalar sonucunda ilimizde birçok girişimci adayı kazandırarak kendi işlerini başarılı şekilde kurdular. Gelecekte de girişimcilik kurslarına ağırlık vererek devam edeceğiz. Önümüzdeki zaman dilimizde ilçelere de girişimcilik kursları vermeye devam edeceğiz” dedi.

İŞKUR İle KOSGEB’in oluşturduğu girişimcilikte ortak faaliyetin başarılı bir şekilde ilerlediğini vurgulaya KOSGEB İl Müdürü Selim Erkoç “Yapılan faaliyet 70 saatlik bir faaliyet. 70 saatlik eğitimde ne kadar girişimci olunur, ne kadar girişimcilik olur diye bir soru olabilir ama gerçekten çok önemli 70 saat biz bunu çok önemsiyoruz. Çünkü yapılan 70 saatlik bir eğitimde boşlukta kalan bilgiler tartışılarak eğitim tamamlanıyor. Eminim bu 70 saatlik eğitim girişimcilere çok daha iyi deneyimler verecektir” diye konuştu

Verilen girişimcilik eğitiminin gelecek hayata yatırım olduğunu belirten törene Denizli Vali Yardımcısı Erol Türkmen, “Bizde istihdam sorunu var bu kursların verilmesi vatandaşlarımızın geleceğine önemli yatırım olacak. Bu eğitimi şöyle bir kavramla özetlemek istiyorum. Bir insana balık verdiğin zaman karnını doyurur ama balık tutumayı öğrettiğin zaman hayat boyu hayatını sürdürebilir” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
19 Haziran 2024 Çarşamba 24 40Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
20 Haziran 2024 Perşembe 24 42Sıcak
21 Haziran 2024 Cuma 24 42Sıcak
22 Haziran 2024 Cumartesi 24 41Sıcak
23 Haziran 2024 Pazar 25 43Sıcak