REKLAMI GEÇ

7’den 77’ye herkesin bir fidanı var

7’den 77’ye herkesin bir fidanı var

Aile ve Sosyal politikalar Bakanlığı bünyesinde gerçekleştirilen “Gönül Elçileri” projesi kapsamında, Denizli Şahin Tepesi Mevkii’nde Bereket Ormanı oluşturuldu. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Huzurevi sakinleri, Yetiştirme Yurdu’nda kalan çocuklar ile şehit yakınları ve gaziler fidan dikti.

Şengül Boz / DENİZLİHABER / 26 Mart 2015 Perşembe, 13:43

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde gerçekleştirilen “Gönül Elçileri” projesi kapsamında 81 ilde Bereket Ormanı oluşturulacak.

denizli-bereket-ormani-ic-1
Denizli’de de Şahin Tepesi Mevkii’nde oluşturulacak olan Bereket Ormanı ağaçlandırma etkinliğine, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin eşi Ayşen Zeybekci, Vali Şükrü Kocatepe, eşi Sultan Kocatepe, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, eşi Berrin Zolan, Orman Bölge Müdürü Mustafa Korucu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ahmet Altın, Huzurevi’nde kalan yaşlılar ile Yetiştirme Yurdu’nda kalan çocuklar, gaziler ve şehit yakınları katıldı.

10 BİN METREKARELİK ALANA BİN FİDAN
Denizli Orman Bölge Müdürü Mustafa Korucu, proje kapsamında Denizli’de 10 bin metrekarelik alanda bin fidan dikileceğini belirterek, “Şahin Tepesi Mevkii’nde oluşturulan Bereket Ormanı’na 200 fıstık çamı dikilecek. Ayrıca 800 fidan Buldan’a dikilecek” dedi.

denizli-bereket-ormani-ic
Açılış konuşmalarının ardından 7’den 77’ye herkes birer fidan dikti. Katılımcılara, fidan dikiminin ardından, Gökpınar Mevkii’nde Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait fidanlığında gözleme-ayran ikramında bulunuldu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
17 Nisan 2024 Çarşamba 13 29Çok Bulutlu
18 Nisan 2024 Perşembe 12 29Çok Bulutlu
19 Nisan 2024 Cuma 11 27Parçalı Bulutlu
20 Nisan 2024 Cumartesi 11 22Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
21 Nisan 2024 Pazar 8 26Parçalı Bulutlu