REKLAMI GEÇ

Acıpayam’da hava kirliliği ile mücadele

Acıpayam’da hava kirliliği ile mücadele

Acıpayam Belediyesi hava kirliği ile ilgili mücadele başlattı. Başkan Hulusi Şevkan, Acıpayamlılara seslendi, “Bizim göremediğimiz kötü duman çıkaran binaları ihbar edin” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 5 Şubat 2016 Cuma, 15:41

Acıpayam’da hava kirliliği ile ilgili mücadele başlatıldı. Belediye zabıta ekipleri öncelikle kömür denetimlerini gerçekleştirdi, Belediye yetkilileri binalarda kalorifer yakan görevlilerle toplantı yaptı. Kalorifercilere, hava kirliliğinin önlenmesi ve kazanları yakma teknikleri ile ilgili bilgiler verildi.

ÇOCUKLARIMIZA KİRLİ HAVA SOLUTUYORUZ
Hava kirliliğini önleme çalışmalarını değerlendiren Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan,“Öncelikle bu ilçede yaşıyoruz. Bu ilçede aynı havayı soluyoruz. Bu ilçe bizim, her yıl mevsimi geldiğinde ısınma maksatlı kaloriferlerin kazanları yanmaya başlıyor. Ama ısınırken de arkasında bazı sorunları bırakıyor. Kendi bulunduğumuz apartmanı ısıtırken kötü kömür yakarsak komşularımız ve özellikle çocuklarımıza kirli havayı solutuyoruz. Bu konuda apartman yöneticileri ve kalorifer yakan ateşçi kardeşlerimizin biraz hassasiyet göstermelerini istiyoruz” dedi.

İHBAR EDİN
Başkan Şevkan, Acıpayam’da evlerin bacalarının izleneceğini de belirterek, “Acıpayam izlenecek, kötü duman çıkaran binalar tespit edilecek. Bizim vatandaşlarımızdan istediğimiz, göremediğimiz kötü duman çıkaran binaları bildirmeleri” dedi.

Apartman yöneticilerini de bilgilendirecekleri belirten Başkan Şevkan, kurallara uymayanlara da ciddi cezalar uygulayacaklarını ifade etti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
24 Temmuz 2024 Çarşamba 26 39Sıcak
25 Temmuz 2024 Perşembe 24 39Çok Bulutlu
26 Temmuz 2024 Cuma 24 36Parçalı Bulutlu
27 Temmuz 2024 Cumartesi 21 35Sıcak
28 Temmuz 2024 Pazar 24 39Sıcak