REKLAMI GEÇ

Afet bölgesinden ders çıkaracaklar

Afet bölgesinden ders çıkaracaklar

Denizli Belediyesi mühendisleri ve itfaiye personellerinden oluşan 17 kişilik ekip, sel baskının yoğun olarak yaşandığı İstanbul’a gitti. Burada 2 gün kalacak olan ekip, hem yardım amaçlı hizmet verecek hem de afet bölgesinde inceleme yapacak.

/ DENİZLİHABER / 11 Eylül 2009 Cuma, 17:16

Denizli Belediyesi’ne bağlı Fen İşleri, Su ve Kanalizasyon İşleri, Park ve Bahçeler, İmar ve Şehircilik Müdürlükleri’nde görevli inşaat, makine ve harita mühendisleri, şehir plancıları ile İtfaiye Müdürlüğü personellerinden oluşan 17 kişilik ekip, gece geç saatte İstanbul’a hareket etti. Denizli Belediye Başkan Yardımcıları Mahmud Güngör ve Mustafa Gökoğlan da, ekibi uğurlamak üzere belediyeye geldi. Başkan Yardımcısı Güngör, burada ekibin afet bölgesinde ne yapacağı konusunda personele bilgi verdi.

Başkan Yardımcısı Mahmud Güngör, İstanbul’daki sel felaketi gibi acının bir daha yaşanmaması için önlemler alınması gerektiğine dikkat çekti. Önlem alınmaması durumunda ise doğanın bugün olmasa bile yarın mutlaka intikamını alacağını kaydeden Güngör, şöyle dedi: “İstanbul’da dere yataklarının taşmasından dolayı 31 kişinin hayatına mal olan bir afet yaşadık. Allah bir daha memleketimize böyle acı yaşatmasın. Bununla ilgili mühendis ve itfaiyecilerden oluşan 17 arkadaşımızı İstanbul’a gönderiyoruz. 2 gün boyunca afetle ilgili incelemelerde bulunacaklar. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarına yapabileceğimiz bir katkı varsa yapacağız. Bu olay bir doğal afettir. Bu afetlerden korunmanın yolları da var. Böyle bir durum söz konusu olursa nasıl tedbir almamız gerektiğini, alınmadığında ise nelerin yaşanacağını arkadaşlar gözleriyle görüp incelemede bulunacaklar. Denizli’’ye de bu bilgileri uygulayacaklar. Buradan sesleniyoruz, dere yatakları kesinlikle iskana açılmamalıdır. Geçmişte iskana açıldığı için dere yataklarının önlerini maalesef beton yığınlarıyla kapatmışız. Ama biliyoruz ki doğa bir gün mutlaka intikamını alır. Bu 10 sene sonrada 50 sene sonrada olsa olur. Bu nedenle dere yatakları iskana açılmamalı ve sık sık çevresi temizlenmelidir” dedi.

Başkan Yardımcısı Mustafa Gökoğlan da, Denizli Belediyesi’nin yardıma ihtiyaç duyulan her yere giderek destek verdiğini hatırlattı. İstanbul’daki sel felaketinde zararın büyük olmadığını umduğunu kaydeden başkan yardımcısı Gökoğlan, ‘Ölen 31 vatandaşımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Türkiye’nin neresinde olursa olsun afet, sel baskını gibi durumlarda ilk önce koşan bir belediyeyiz. İnşallah zarar büyük değildir. Eğer yardıma ihtiyaç varsa en kısa sürede Denizli halkı ve Denizli Belediyesi olarak İstanbul’da mağdur olan vatandaşlarımızın yanında olacağız” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
20 Mayıs 2024 Pazartesi 18 32Parçalı Bulutlu
21 Mayıs 2024 Salı 19 34Parçalı Bulutlu
22 Mayıs 2024 Çarşamba 20 35Parçalı Bulutlu
23 Mayıs 2024 Perşembe 20 34Parçalı Bulutlu
24 Mayıs 2024 Cuma 15 28Parçalı Bulutlu