REKLAMI GEÇ

Ağaç nöbetinde 9 gözaltı

Ağaç nöbetinde 9 gözaltı

Bereketli’de bulunan Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi öğrencileri için dikilen fıstık çamları dün sökmeye başlayan ekiplere engel olan ve bölgede eylem yapan Haziran Hareketi adlı gruba polis müdahale etti. Ekiplerin çalışmasına engel oldukları gerekçesiyle 9 kişi gözaltına alındı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 9 Aralık 2015 Çarşamba, 10:50

Doğa ve Çevre Vakfı (DOÇEV) tarafından 2007 yılında Fatih İlkokulu yanındaki 7 dekarlık alana dikilen 500 fıstık çamı , spor salonu yapılmak üzere dün sabah erken saatlerde sökülmeye başlanmış, ağaçların köklendiğini öğrenen Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi öğrencilerinin velileri başta olmak üzere eylem yaparak çalışmaları durdurmuştu.

Dün 70 dolayında ağacın sökülmesinin ardından vatandaşların tepkisi nedeniyle durdurulan çalışmalar, bu sabah erken saatlerde yeniden başladı. Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan ihaleyi alan firma ekipleri, bölgede düzenleme ve ağaç sökme işlemlerine yeniden başlayınca, veliler ve vatandaşlar yeniden eylem yaptı. Öğrenci velilerine destek vermek amacıyla olay yerine gelen  ve kendilerini Haziran Hareketi olarak tanıtan gruba, polis müdahale etti.

denizli-agac-nobetinde-9-gozalti-İC

POLİS MÜDAHALE ETTİ
Ekiplerin çalışmasını engelleyen veliler ile vatandaşlara destek veren Haziran Hareketi üyelerine, bölgede güvenliği sağlamak üzere hazır bekletilen polis ekipleri müdahale etti. Polisin çağrılarına rağmen eylemden vazgeçmeyen ve iş makinelerinin önünden ayrılmayan grupta bulunanlardan 9 kişi gözaltına alındı.  

4 SAAT SONRA SERBEST BIRAKILDILAR
Gözaltına alınmalarının ardından karakola götürülen Haziran Hareketi üyesi 9 genç, buradan sağlık raporu alınması için hastaneye sevk edildi. Yeniden karakola götürülen gençler, yaklaşık 4 saat gözaltında tutulmalarının ardından ifadeleri alınarak serbest bırakıldı.  

VELİLERE DESTEK İÇİN GELDİK
Serbest bırakılan gençler, ağaçların köklendiği yere yeniden geldi. Grup adına açıklama yapan Onur Aktolun, ağaçların köklenmesine engel olmak istediklerini belirterek, “Biz de velilere destek olmak için buraya geldik. İş makinesine engel olduk ama, çevik kuvvet etrafımızı sararak bizi gözaltına aldı” dedi.

denizli-kesilen-agaclar-tasindi-ic

denizli-agaclar-sokuluyor-ic

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
25 Haziran 2024 Salı 26 43Sıcak
26 Haziran 2024 Çarşamba 25 41Sıcak
27 Haziran 2024 Perşembe 24 41Sıcak
28 Haziran 2024 Cuma 25 39Sıcak
29 Haziran 2024 Cumartesi 22 39Sıcak