REKLAMI GEÇ

AHİLİK HAFTASI BAŞLADI

AHİLİK HAFTASI  BAŞLADI

Ahilik Kültür Haftası Kutlamaları çeşitli etkinliklerle başladı. 18-24 Eylül tarihleri arasında kutlanacak olan hafta, Vali Hasan Karahan’ın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Turgut Devecioğlu ile İl Kutlama Komitesi Üyelerini makamında kabul etmesiyle strat aldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 18 Eylül 2018 Salı, 17:02

Ziyaretlerinden dolayı Komite üyelerine teşekkür eden Vali Hasan Karahan, Ahilik Kültürünün önemine değindi. “ Toplumsal hayatın vazgeçilmezi olan, her zaman var olmuş ve varlığını devam ettirecek dünyada ve ülkemizde en yaygın meslek esnaflıktır” diyen Vali Karahan, Sanayi ve ticaret şehri Denizli’nin bu kültürde önemli bir yere sahip olduğunu vurguladı.

Vali Hasan Karahan ilerleyen konuşmasında ise, “ Ahilik; akıl, ahlak, bilim ve çalışma prensipleri üzerine kurulu, sevgi, kardeşlik ve karşılıklı dayanışma kurallarını benimseyen bir kültür. Komşunun komşuyu tanımadığı, akrabaların birbirinden kaçtığı günümüz toplumunda bu kültürün benimsenmesinin önemli bir boşluğu dolduracağını düşünüyorum”dedi.

Kutlama etkinlikleri daha sonra Bayramyeri Meydanında devam etti. Buradaki törene; Valimiz Hasan Karahan, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcı, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Turgut Devecioğlu ve vatandaşlar katıldı.

Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı’nın gösterisi ile başlayan etkinlikler, yine Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Ekibi’nin zeybek gösterisi ile devam etti. Protokol konuşmaların ardından, Valimiz Hasan Karahan ve diğer protokol üyeleri tarafından İlin Ahisi, Kalfası ve Çırağına plaket verildi. Etkinliklerin ardından Vali Hasan Karahan, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Turgut Devecioğlu ile birlikte kaleiçi esnafı ziyaret edildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
23 Temmuz 2024 Salı 28 42Sıcak
24 Temmuz 2024 Çarşamba 25 39Sıcak
25 Temmuz 2024 Perşembe 24 39Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
26 Temmuz 2024 Cuma 24 37Sıcak
27 Temmuz 2024 Cumartesi 21 35Sıcak