REKLAMI GEÇ

Uçuş saati değişti ama 30 dakika yetmez

Uçuş saati değişti ama 30 dakika yetmez

Denizli’nin uçak krizinde olumlu gelişme. Ak Parti Milletvekili Ahmet Yıldız devreye girdi THY uçuş saatinde değişiklik yaptı. İstanbul – Denizli seferleri artık 06:10’da başlayacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 13 Nisan 2019 Cumartesi, 12:08

THY’nin Denizli’deki iş dünyasını ayağa kaldıran uçuş saati değişikliğinde yeni gelişme yaşandı. Ak Parti Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız firma yetkilileri ile temasa geçerek Denizli’nin talebini iletti, uçuş saatinde değişiklik istedi.

İstanbul’dan kalkan Denizli uçağının 05:40 olan sefer saati 06:10 olarak değiştirildiğini söyleyen Yıldız, denizlihaber.com’a yaptığı açıklamada; “Konu bana iletildikten sonra aynı gün THY yönetim kurulu başkanı ve genel müdürü ile görüştüm. Yıllardır uygulanmakta olan yaz tarifesinin bir anda değiştirilmesi elbette mümkün değil. Özellikle hava alanı değişikliğinin yapıldığı ve taşınma işlemlerinin sürdüğü bu günlerde bu değişiklik oldukça zor. Zira yolcuların bir çok bağlantısını ve uçağın diğer seferlerini de etkileyen bir durum ortaya çıkıyor. THY yönetim kurulu başkanı tarafından uçuş saatinin 06:10 olarak değiştirilebildiği şu anda daha fazla bir ertelemenin yapılamayacağı belirtildi. Yine de talebimiz değerlendirmeye alındı. Denizli adına iyi bir sonuç çıkacağından ümitliyim” dedi.

Bir sanayi kenti olan Denizli’de işadamları ve özellikle yurt dışından gelen misafirlerinin sıklıkla kullandığı THY’nin Denizli – İstanbul seferi son yapılan düzenlemede sabah 05:40’a alınmıştı. Bu durum kente iş için gelen misafirlerin daha hiçbir banka ve kamu kurumu açılmadan Denizli’ye iniş yapmalarına ve beklemek zorunda kalmalarına neden oluyordu. Özellikle İstanbul Havaalanı’na ulaşım ve uçuş saatinden önce havaalanında bulunma zorunluluğu yüzünden Denizli seferine bileti olan yolcular için bu yolculuk tam bir kabusa dönüşüyor.

Denizli’de sadece işadamları değil bazı odalar ve sivil toplum kuruluşları da uçuş saatlerinde yeniden düzenleme talebinde bulundu. Bu amaçla Denizli’deki Sanayi Odası, Ticaret Odası ve Ticaret Borsası ulaştırma bakanlığına müracaatta bulundu. Denizli her yıl yaşanan uçuş saati probleminin kalıcı olarak çözümünü beklerken, diğer konularda da THY’nin adım atmasını bekliyor.

Yorumlar

ibrahim   -  Bağlantı 13 Nisan 2019, 17:56

Ahmet Yıldız’ın Denizli milletvekili olduğunu bu haberden öğrenmiş olduk 🙂

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
12 Temmuz 2024 Cuma 24 39Parçalı Bulutlu
13 Temmuz 2024 Cumartesi 24 39Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
14 Temmuz 2024 Pazar 24 38Sıcak
15 Temmuz 2024 Pazartesi 25 39Sıcak
16 Temmuz 2024 Salı 25 40Sıcak