REKLAMI GEÇ

Antik kent Laodikya’ya misafirperverlik sertifikası

Antik kent Laodikya’ya misafirperverlik sertifikası

Pamukkale’nin Eskihisar Mahallesi yakınlarındaki 2000 yıllık antik kent Laodikya’ya, 45 ülkede üyesi bulunan uluslararası TripAdvisor adlı internet sitesi tarafından “Mükemmellik Sertifikası” verildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 3 Temmuz 2015 Cuma, 09:13

UNESCO’nun geçici miras listesinde yer alan tarihi ve kültürel zenginlik Laodikya Antik Kenti, bu kez aldığı ödülle adından söz ettirdi. Laodikya, seyahatle ilgili bilgilerin derlendiği, seyahat konularına ilişkin görüşlerin yer aldığı ve interaktif seyahat forumlarının yapıldığı TripAdvisor adlı internet sitesi tarafından “mükemmeliyetçi” seçildi. Antik kente, 45 ülkede üyesi bulunan TripAdvisor adlı internet sitesi tarafından “Mükemmellik Sertifikası” verildi.

Laodikya Kazı Heyeti Başkanı ve Arkeoloji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Celal Şimşek, Laodikya’nın Türkiye ve dünyada önemli tarihi mekanlardan birisi olduğunu belirterek, “2008 yılından itibaren Laodikya, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Denizli Büyükşehir Belediyemize devredilmiştir. Yapılan protokol Türkiye’de bir ilktir. Gerçekten bu çok önemlidir. 2008 yılından itibaren yapılan kazı ve restorasyon çalışmaları Türkiye’de ve dünyada örnek oldu. Laodikya UNESCO Geçici Kültür Miras Listesi’ne alındı” dedi.

Dünya genelinde gezginlerinin deneyimlerini paylaşarak işletmelerin performanslarına göre yapılan değerlendirilme sonucu verilen Mükemmellik Sertifikası, Laodikya Antik Kenti Kazı Heyeti Başkanlığına gönderildi.

Belgede şu ifadeler yer aldı: “Gezginler bu işletmeyi ‘2015 Mükemmellik Sertifikası’ ile ödüllendiriyor. TripAdvisor beş yıldır tüm dünyadaki gezginler adına bu ödülü paylaşmaktadır. Bu sertifika, işletmenin sürekli olarak TripAdvisor gezginlerinden güzel geri bildirimler aldığının tescili niteliğindedir”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
22 Haziran 2024 Cumartesi 25 41Sıcak
23 Haziran 2024 Pazar 25 42Sıcak
24 Haziran 2024 Pazartesi 26 43Sıcak
25 Haziran 2024 Salı 26 43Sıcak
26 Haziran 2024 Çarşamba 25 43Sıcak