REKLAMI GEÇ

Artık Ankara’ya da uçuyoruz

Artık Ankara’ya da uçuyoruz

Denizli Ankara uçak seferleri başladı. Anadolu Jet tarafından Denizli için ayrılan Boeing türü uçak ilk seferini düzenlenen törenle yaptı. Ankara’dan Denizli Çardak Havaalanı’na gelen 920 sayılı Anadolu Jet uçağının yolcuları, protokol tarafından çiçeklerle karşılandı.

/ DENİZLİHABER / 1 Temmuz 2008 Salı, 00:00

Yılardır uçakla sadece İstanbul’a gidebilen Denizliler, sivil havaalanının yapılması ile birlikte artık Ankara’ya da uçarak gidecek. Yeni açılan Çardak Sivil Havaalanı ile Denizli Ankara uçuş seferleri de başladı.

Anadolu Jet tarafından yapılacak olan seferlerin ilki ise bugün gerçekleştirildi. Ankara’dan kalkan 920 sefer sayılı Boeing Anadolu Jet uçağı saat 9:10’da Denizli Çardak Havaalanı’na indi. Denizli Ankara seferini yapan uçağı ise il protokolü karşıladı.

Çardak Havaalanında düzenlenen törene Denizli Valisi Yavuz Erkmen, Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Cemal Temizöz, Denizli Milletvekili Mithat Ekici, Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Osman Zoran, İl Emniyet Müdürü Muzaffer Erkan ve çok sayıda davetli katıldı.

Büyük bir heyecanla beklenen uçak saat 9:10’da Çardak Havaalanına sorunsuz iniş yaparak ilk seferini gerçekleştirdi. Uçaktan ilk inenler ise yine Denizli Milletvekilleri oldu. Ankara’dan Denizli’ye uçakla gelen AKP’li vekiller Mehmet Yüksel, Mehmet Salih Erdoğan ve Selma Aliye Kavaf, Vali Yavuz Erkmen tarafından çiçekle karşılandı.

Kısa bir sürede Denizli’ye geldiklerini belirten vekiller, bundan sonra uçakla Denizli’ye gelip gideceklerini belirttiler. 17 yolcusu ile ilk seferini gerçekleştirilen Anadolu Jet Pilotları Kubilay Yılmaz ile Recep Demirkaya’ya ise Vali Erkmen tarafından çiçek verildi.

Ankara Denizli seferini gerçekleştirilen uçak ve yolcular ile hatıra fotoğrafı çektiren il protokolü daha sonra yeni yapılan Çardak Havaalanını gezdi. Gezinin ardından açıklamada bulunan Vali Yavuz Erkmen, Denizli halkının bu güne kadar sadece İstanbul’a uçakla gidebildiğini ve yapılan çalışmalar sayesinde bundan sonra Ankara’ya da uçakla gidebileceklerini belirtti.

Vali Erkmen: “ Sivil havaalanının faaliyete geçmesinin ardından uçak seferlerindeki sayılar her geçen gün artacak ve hava ulaşımı Denizli’de tercih edilir hale gelecek. Şu anda Anadolu Jet ile Ankara Denizli seferinin ilki yapılmış oldu. Ben Denizli Halkı’ndan şunu rica ediyorum. Buradaki sisteminde işlemesi için yolcu gerekmektedir. Halkımız uygun fiyatlarla taşıyan uçaklarımızı tercih edebilirler” dedi.

AKP’li milletvekilleri adına konuşan Mehmet Yüksel’de, Denizli milletvekili olarak duydukları mutluğu dile getirdi. Denizli’ye gelmek için uzun süren bir yol kat ettiklerini ve

6 saatlik bir yolun ardından Denizli’ye gelebildiklerini belirten Yüksel: “ Bundan sonra her zaman Denizli’de olabileceğiz. Bizler buradan bu seferi düzenleyen Anadolu Jet firmasına teşekkür ediyoruz. Tabiî ki halkımızın da bundan sonra uçakları tercih etmeleri gerektedir. Sonuçta yolcu olmazsa uçaklarda seferlerini yerine getiremezler” dedi.

1 Temmuz tarihi itibariyle 59 YTL’ye Denizli Ankara arasında yolcu taşımaya başlayan Anadolu Jet ilk Denizli Ankara seferini de 921 sefer sayılı numarasıyla 37 yolcu Ankara yaptı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
20 Temmuz 2024 Cumartesi 27 41Sıcak
21 Temmuz 2024 Pazar 25 42Sıcak
22 Temmuz 2024 Pazartesi 27 42Sıcak
23 Temmuz 2024 Salı 26 41Sıcak
24 Temmuz 2024 Çarşamba 25 39Sıcak