REKLAMI GEÇ

Atatürk’ün Denizli’ye gelişinin 93. yıldönümü anıldı

Atatürk’ün Denizli’ye gelişinin 93. yıldönümü anıldı

Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Denizli ziyaretinin 93. yıl dönümü törenle anıldı. Kurtuluş Savaşı’nda Denizli’nin Ata’sının yanında sapasağlam durduğunu anlatan Başkan Osman Zolan, “Denizli’miz o günden bugüne ülkemizin kurtuluşunda, yükselmesinde ve büyümesinde en üst seviyede katkı sağlamıştır” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 4 Şubat 2024 Pazar, 12:41

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Denizli ziyaretinin 93. yıldönümü dolayısıyla 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda anma töreni düzenlendi. Tören, Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Başkan Osman Zolan törende yaptığı konuşmada, “93 yıl önce bugün, Cumhuriyetimizin kurucusu Kurtuluş Savaşımızın lideri Mustafa Kemal Atatürk’ümüz Denizli’mizi ziyaret etmiş, şereflendirmiş ve onurlandırmıştır. O gün Denizli ahalisi coşku ve mutlulukla sokakları doldurarak Ata’mızı en güzel şekilde karşılamış ve O’nu görmek için birbiri ile yarışmıştır” dedi.

Atatürk’ün 93 yıl önceki Denizli ziyaretinin heyecanını aynı şekilde hissederek bir araya geldiklerini işaret eden Başkan Zolan, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzü, silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Onların bizlere bırakmış olduğu bu kutsal vatanımızı, bayrağımızı ve tüm güzellikleri emanet bilip ülkemizi ve şehrimizi daha ileriye ve güzele götürmek için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

BAŞKAN ZOLAN: ATAMIZIN GÖSTERDİĞİ HEDEFE HEP BİRLİKTE KOŞACAĞIZ
Kurtuluş Savaşı’nda Denizli’nin Ata’sının yanında sapasağlam durduğunu anlatan Başkan Zolan, “Ecdadımız, gösterdiği dirençle işgali önlemiş ve Kurtuluş Savaşı’nda işgale uğramayan en yakın il olarak Ata’mıza başta lojistik olmak üzere her türlü desteği vermiştir. Denizli’miz o günden bugüne ülkemizin kurtuluşunda, yükselmesinde ve büyümesinde en üst seviyede katkı sağlamıştır” diye konuştu.

Denizli’nin Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyet seviyesinin üzeri hedefine çıkmak için başta üretim ve sanayi olmak üzere kültür, sanat, şehircilik, spor, çevre ve her alanda gece gündüz çalıştığını belirten Başkan Zolan, şunları kaydetti: “Ata’mızın göstermiş olduğu hedefe ulaşmak bize ayrı bir mutluluk veriyor. Ata’mızın mirasına sahip çıkmaya, gösterdiği hedeflere hep birlikte koşmaya devam edeceğiz. Ata’mız sanki bugün gelmiş gibi aynı heyecanı hissederek, ‘Hoş geldiniz Atam’ diyoruz.”

Vali Coşkun: “Heyecanımız, azmimiz ve gayretimiz her daim devam edecektir”
Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun ise, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Denizli’ye teşriflerinin 93. yıl dönümünün mutluluğu ve gururunu yaşadıklarını söyledi. Vali Coşkun,  “Bağımsızlık mücadelesinde Denizli’nin Milli Mücadeleye katkısı bugünde gelişen ekonomisi ve her alanda atılımlarıyla Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyet seviyesi hedeflerinin yakalanması yolunda büyük bir şevkle devam etmektedir. Denizli halkı olarak bizlere düşen görev, ekonomi, sanayi, turizm, eğitim, sağlık, ulaşım kültür, sanatta kısacası her alanda belirlenen hedefleri aşarak Denizli’mizi daha da ileriye taşımaktır. Heyecanımız, azmimiz ve gayretimiz her daim devam edecektir ” diye konuştu.

Atatürk’ün Denizli’ye gelişi çeşitli etkinliklerle anılıyor
Konuşmaların ardından Denizli Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu tarafından halk oyunları gösterisi sunuldu. Atatürk Koşusu ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Başkan Zolan ve Vali Coşkun tarafından verildi. Protokol üyeleri daha sonra Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonu’nda Atatürk’ün Denizli ziyareti ile ilgili fotoğraf ve Pamukkale Üniversitesi lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin “Atatürk Resimleri” karma sergisinin açılışını gerçekleştirdi. Başkan Zolan ve Vali Coşkun bir süre eserleri inceledi. Öte yandan Atatürk’ün Denizli’ye ziyareti etkinlikleri kapsamında PAÜ Öğretim Üyesi Dr. Nezahat Belen tarafından Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda “Atatürk’ün Yurt Gezilerinin Önemi ve Denizli Ziyareti” konulu konferans gerçekleştirdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
13 Temmuz 2024 Cumartesi 23 39Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
14 Temmuz 2024 Pazar 24 38Sıcak
15 Temmuz 2024 Pazartesi 24 39Sıcak
16 Temmuz 2024 Salı 25 40Sıcak
17 Temmuz 2024 Çarşamba 25 41Sıcak