REKLAMI GEÇ

Bağcı’ya kim kumpas kurdu?

Bağcı’ya kim kumpas kurdu?

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, mezuniyet belgeleri için sakalsız ve başörtüsüz fotoğraf istediklerine dair internetteki bazı sitelerde yer alan habere tepki gösterip, kendisine kumpas kurulduğunu söyledi. Yazılı açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Bağcı, “Olay rektörlük seçimleri öncesi bir dünya üniversitesi olma yolunda hızla mesafe kateden Pamukkale Üniversitesi’ndeki gelişmeleri engellemek fitne ve kumpas yoluyla yaklaşan seçim sürecini etkilemeye yöneliktir” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 11 Eylül 2014 Perşembe, 12:24

Ramazan ÇETİN/DENİZLİ, (DHA)
Pamukkale Üniversitesi’nden mezun olup, diploma alacak öğrencilerden sakalsız ve başörtüsüz fotoğraf istendiği iddialarının gerçeği yansıtmadığın belirten Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, şunları söyledi:

“Bütün özgürlüklerin ilk ve en önemli eşiği başörtüsü özgürlüğüdür. Bu bağlamda üniversitemizde öğrencilerimiz, öğretim üyelerimiz ve çalışanlarımız inançlarının gereğini yerine getirmektedirler. Söz konusu haberde yer alan geçmiş dönemde hazırlanmış ve geçersiz olan belgede, başörtüsüz ve sakalsız fotoğraf istendiği ibaresi yer almaktadır. Oysa üniversitemiz diplomalarında fotoğraf bulunmamaktadır. Gerek mezuniyet belgesinde gerekse diplomalarımızın hazırlanmasında, fotoğraf istenmemektedir. Olay rektörlük seçimleri öncesi bir dünya üniversitesi olma yolunda hızla mesafe kat eden Pamukkale Üniversitesi’ndeki gelişmeleri engellemek fitne ve kumpas yoluyla yaklaşan seçim sürecini etkilemeye yöneliktir. Pamukkale Üniversitesi Senatosunun 07.05.2013 tarih ve 5/10 sayılı Senato kararımızda Pamukkale Üniversitesi Diploma, Geçici Mezuniyet Belgesi ve Diğer Belgelerin Düzenlenmesi ve Teslimine İlişkin Yönerge yeniden düzenlenmiş ve fotoğraf istenmemesine karar verilmiştir. Üniversitemizin başörtülü öğretim üyesi, memur ve öğrencileri de dahil olmak üzere 60 bin kişilik Pamukkale Üniversitesi ailesi olarak olayı şiddetle kınıyor, kamuoyuna her türlü fitne ve kurulan bu kumpasa karşı mücadeleden kaçmaksızın dimdik duracağımızı saygıyla duyuruyoruz.”

Yorumlar

Bakış Açısı   -  Bağlantı 11 Eylül 2014, 23:36

1992 sonrası açılan çok üniversite kurumsallaşamamış ve böyle garip işlerle uğraşmaktadırlar. Ama maalesef İFTİRA denizli gibi Taşra yerlerinde yaygındır. Başarılı insanlara ÇAMUR atıverirler. Paralelse paralel, solsa sol, sağsa sağ, farketmez.

ÖĞRENCİ   -  Bağlantı 11 Eylül 2014, 16:24

AYRICA KALDIRILAN YAZININ ARDINDA ASILAN YENİ LİSTEDE YİNE FOTOĞRAF İSTENMEKTEDİR İSTERSENİZ BAKABİLİRSİNİZ. OYSA BASIN AÇIKLAMASINDA KESİNLİKLE İSTENMEMEKTEDİR DİYORLAR. AYRICA BEN PAÜ MEZUNUYUM VE DİPLOMAMIN ARKASINDA FOTOĞRAFIM VAR. YALANLAR….

ÖĞRENCİ   -  Bağlantı 11 Eylül 2014, 16:22

BAŞÖRTÜSÜZ FOTOĞRAF İSTENEN BELGELER DÜN ÜNİVERSİTENİN DİPLOMA BÖLÜMÜNDE ASILI İDİ BUNU HERKES GÖRDÜ. YAPILAN BASIN AÇIKLAMASI ZATEN EVLERE ŞENLİK. BU OLAYI REKTÖR SEÇİMLERİNE BAĞLAYAN SAYIN BAĞCI SEÇİMİ KAYBEDECEĞİNİ BİLDİĞİ İÇİN BU YOLLARA BAŞVURDU

engin   -  Bağlantı 11 Eylül 2014, 12:36

aslında bunu kim yapdıysa araşdırılıp mutlaka caydırıcı ceza verilmeli bune biçim şerefsizlik ya adamın haberi yok ama iftira diz boyu

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
22 Temmuz 2024 Pazartesi 27 42Sıcak
23 Temmuz 2024 Salı 27 42Sıcak
24 Temmuz 2024 Çarşamba 26 40Sıcak
25 Temmuz 2024 Perşembe 25 39Sıcak
26 Temmuz 2024 Cuma 25 38Sıcak