REKLAMI GEÇ

Baharla birlikte parklar doldu taştı

Baharla birlikte parklar doldu taştı

Bahar aylarına girilmesiyle birlikte parklar doldu taştı. Denizli’de özellikle Teleferik ve Bağbaşı Yaylası, Çamlık, İncilipınar, Adalet ve Servergazi Mesireliği en faza tercih edilen yerler oldu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 4 Mayıs 2019 Cumartesi, 14:03

Bahar aylarının gelmesi ve havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte, parklar doldu taştı. Özellikle Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası, Çamlık, İncilipınar, Adalet ve Servergazi Mesireliği gibi Büyükşehir Belediyesi’nin kente kazandırdığı yeşil alanlar daha çok tercih edildi. Ailesi, arkadaşları ve sevenleriyle birlikte parklara akın eden vatandaşlar soğuk kış günlerinin geride kalması ile gökkuşağı renklerine bürünen parkların tadını çıkardı.

“YEŞİL ALAN FAKİRİYDİK”
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, bir zamanlar yeşil alan fakiri olan Denizli’nin bugün kişi başına düşen yeşil alan miktarıyla Avrupa’da bir çok kenti geride bıraktığını söyledi. Park ve yeşil alan konusunda çok önemli yatırımlara imza attıklarını, Denizli merkezde ikamet eden birinin yürüme mesafesinde mutlaka bir parka ulaşabildiğini anlatan Başkan Osman Zolan, “Denizli havasıyla, suyuyla, doğasıyla, yeşil alan ve parklarıyla örnek oluyor. Vatandaşlarımız hayata geçirdiğimiz park, yeşil alan ve diğer tesislerimizde sağlıklı ve güzel ortamlarda vakit geçiriyor” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
31 Mayıs 2024 Cuma 14 29Çok Bulutlu
1 Haziran 2024 Cumartesi 17 32Az Bulutlu
2 Haziran 2024 Pazar 21 34Sıcak
3 Haziran 2024 Pazartesi 22 36Sıcak
4 Haziran 2024 Salı 22 37Sıcak