REKLAMI GEÇ

Başkan halka soracak

Başkan halka soracak

Denizli Büyükşehir Belediyesi, 2030 yılına kadar kent içi ulaşımı şekillendirecek “Denizli Ulaşım Ana Planı” için çalışmalara başladı. Ulaşım planını Denizlililer ile birlikte yapmaya karar veren Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan saha çalışmasına da start verdi. 9 bin hanede 28 bin kişi ile yüz yüze görüşecek olan ekipler, anket çalışmasını Ocak 2016 sonuna kadar tamamlayacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 17 Aralık 2015 Perşembe, 12:31

Denizli Büyükşehir Belediyesi, kent içi ulaşımının gelecek 15 yılını şekillendirecek “Denizli Ulaşım Ana Planı” çalışmaları için sahaya çıktı. Teknolojik ilerleme ve gelişen ihtiyaçlar doğrultusunda Denizli Ulaşım Ana Planı çalışmaları yapan Denizli Büyükşehir Belediyesi, 2030 yılına kadar kent içi ulaşımını şekillendirecek planı oluşturmak için Denizlilerle yüz yüze görüşmelere başladı.

Ocak 2016 sonuna kadar tamamlanması hedeflenen “Hane Halkı Anket” çalışmaları kapsamında Denizli merkez, ilçe ve bağlı mahallelerinde 9 bin hanede 28 bin kişiyle görüşme yapılacak. Anket çalışmasında görüşülecek kişi ve hanelerin TÜİK’in belirlediği “örnekleme yöntemi ile” dünya genelinde kabul edilen kriterlerin üstünde bir rakam olduğu ifade edilirken, görevli personelin her gün 14:00-21:00 saatleri arasında vatandaşlarla yüz yüze görüşeceği kaydedildi. Anket sırasında hanede bulunan 5 yaş üzeri bütün bireylerin ulaşım alışkanlıkları ve ihtiyaçlarına yönelik sorular yöneltileceği ifade edildi.

GÖREVLİLERDE REFLEKTİF YELEK VE KİMLİK KARTI OLACAK
Denizlililerin ulaşım ihtiyaçlarının belirlenmesi, taleplerin alınması ve yeni ulaşım ana planının bu doğrultuda şekillenmesi amacıyla başlatılan çalışmada yer alacak görevli personelin üzerinde, Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı’na ait reflektif yelek, boyunlarında kimlik tanıtım kartı ve Denizli Valiliği, Emniyet Müdürlüğü veya Jandarma Komutanlığı’na gönderilmiş isimleri bulunan resmi evrakları olacak. Ocak 2016 sonunda bitirilmesi hedeflenen çalışma kapsamında ilçelerde 3.500, merkezde ise 5.500 olmak üzere 9 bin hanede 28 bin kişi ile görüşüleceği, çalışmanın bir an önce tamamlanması için vatandaşların görevli personele yardımcı olarak, soruları doğru ve tarafsız bir şekilde cevaplaması gerektiğine dikkat çekildi. 9 bin hanede 28 bin kişi ile görüşülmesinin yanında ayrıca 1.000 sürücü, yolcu ve yayayla da yüz yüze anket çalışması gerçekleştirilecek.

İNSAN ODAKLI VE SÜRDÜRÜLEBİLİR ULAŞIM İÇİN
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, söz konusu anket çalışmasının insan odaklı ve sürdürülebilir bir ulaşım sistemi için gerekli yatırımların belirlemesinde aktif rol oynayacağını söyledi.

Başkan Zolan, “Bu amaçla kentin üst ve alt ölçekli plan kararları da dikkate alınarak ulaşım ve trafik önerileri ile yeni projeler üretilecek. Yapılacak çalışmalarla, kentte gerçekleşen günlük yolculuk verileri toplanacak ve özellikleri dikkate alınarak gelecekte tüm kentte oluşacak ulaşım talebi tahmin edilip buna uygun bir ulaşım ağı oluşturulacak. Ayrıca plan kapsamında karayolu şebekesi önerileri, toplu taşıma sistemi hat ve işletme planları, raylı sistem önerileri, yaya yolu ve bisiklet yolu geliştirme önerileri, otopark politikaları, şehirlerarası ve kırsal ulaşım bağlantıları gibi projelere bilimsel bir zemin oluşturulacak” dedi.

Yorumlar

mehmet   -  Bağlantı 18 Aralık 2015, 15:01

sonuç belli. özel araba isterim. yoksa minibüs. yoksa yürürüm. çaresizlik otobüse binerim

Sinan   -  Bağlantı 18 Aralık 2015, 09:58

Kimlere soracağı önemli eğer soracağı kişiler trafikte canavarlık yapan ve rastgele yerlere araç koyan ve trafik kurallarına uymayan kişiler ise hiç zahmet etmesinler.

Göksel   -  Bağlantı 18 Aralık 2015, 09:28

Önce hava kirliliği sorunu çözülsün 2030 yılına kadar trafiğe çıkabilecek kimse sağ kalmayacak.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
17 Haziran 2024 Pazartesi 23 40Sıcak
18 Haziran 2024 Salı 24 41Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
19 Haziran 2024 Çarşamba 25 41Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
20 Haziran 2024 Perşembe 24 42Sıcak
21 Haziran 2024 Cuma 23 41Sıcak