REKLAMI GEÇ

Başkan Zolan açıkladı: Denizli vakasız günler geçiriyor

Başkan Zolan açıkladı: Denizli vakasız günler geçiriyor

Denizli’de yüksek başlayan koranavirüs vakalarının alınan tedbirlerle kontrol altına alındığını söyleyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Denizlimiz bugün güzel bir noktada, peş peşe vakasız günler geçiriyor. Çıkarsa da sadece 1-2 şeklinde vakalar çıkıyor. Onlar da gerekli şekilde izole ediliyor” dedi.

Ali İbileme / DENİZLİHABER / 5 Haziran 2020 Cuma, 13:34

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle basın mensuplarıyla bir araya geldi. Başkan Zolan, tüm Denizlililerin Dünya Çevre Gününü kutladı ve kentte çevre ile alakalı yapılan çalımalar hakkında bilgi verdi.

Başkan Zolan, kentteki koronavirüs süreciyle ilgili ise önemli açıklamalarda bulundu.

Kentte yüksek başlayan koronavirüs vakalarının kontrol altına alındığını dile getiren Başkan Zolan, “Denizli’de yüksek başlayan salgın alınan tedbirlerle kontrol altına alındı. Denizlimiz bugün örnek gösterilen bir şehir haline geldi. Bunu birlikte başardık. Denizli’de koronavirüs yüksek başlamıştı, bunun sebebi de; Denizli bir dünya kenti, 170’ten fazla ülkeye ihracat yapan bir şehir. Denizli dünya ile iç içe olan ve 12 ay boyunca turizm hareketliliği olan bir şehir. İhracat ve turizm nedeniyle giriş ve çıkışların yoğun olduğu bir şehir. Bu yüzden başlangıçta yüksek olan vaka sayısı yapılan etkin mücadeleyle Denizlimiz bugün güzel bir noktada, peş peşe vakasız günler geçiriyor. Çıkarsa da sadece 1-2 şeklinde vakalar çıkıyor. Onlar da gerekli şekilde izole ediliyor. Dünyada bu iş bitmedikten sonra tabi ki tamamen bitti demek mümkün değil. Bunun için tedbirlerimizi elden bırakmamamız gerekiyor. Hayat normalleşiyor ve tedbirlerimizi almamalıyız. Maske, mesafe ve temizlik, bu üç kurala uyduğumuzda inşallah kendimizi ve ailemizi koruyacağız” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
22 Temmuz 2024 Pazartesi 27 42Sıcak
23 Temmuz 2024 Salı 27 42Sıcak
24 Temmuz 2024 Çarşamba 26 40Sıcak
25 Temmuz 2024 Perşembe 25 39Sıcak
26 Temmuz 2024 Cuma 25 38Sıcak