REKLAMI GEÇ

Başkan Zolan’dan Muhtarlar Günü mesajı

Başkan Zolan’dan Muhtarlar Günü mesajı

19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Başkan Zolan, “Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıldönümünde Türkiye Yüzyılı hedeflerine ulaşmak için yürütülen tüm çalışmalarda her zaman yol arkadaşı olarak gördüğümüz muhtarlarımızın destek ve katkılarını önemsiyor, geleceğin Türkiye’sini hep birlikte inşa edeceğimize yürekten inanıyorum” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 19 Ekim 2023 Perşembe, 14:34

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, tüm muhtarların 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutlayarak bir mesaj yayımladı. 1829 yılından bugüne yenilenerek aktarılan muhtarlık teşkilatının köklü geçmişiyle yerel demokrasinin ilk ve en eski örneğini oluşturduğunu kaydeden Başkan Osman Zolan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu kutsal göreve verdiği önemin göstergesi olarak 2015 yılından itibaren de “19 Ekim Muhtarlar Günü” olarak kutlandığını belirtti.  Dеmоkrаsi zincirinin ilk halkasını oluşturan muhtarlığın çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, şunları kaydetti:

“Köy ve mahallelerinde ihtiyaç ve talepleri tespit ederek vatandaşlarımızın dertleriyle dertlenen muhtarlarımız yerel yönetimler ve devletimizin tüm kurumları arasına köprü vazifesi görmektedir. Vatandaşlarımızla daha sağlıklı iletişim kurmamızı sağlayan, onların ihtiyaç ve taleplerini bize iletip daha etkili hizmet vermemize aracı olan muhtarlarımız bizlerin en yakın yol arkadaşıdır.”

Denizli’nin 616 mahallesinde tüm muhtarlarla birlikte taş üstüne taş koymaya, gece gündüz vatandaşların dertleriyle dertlenmeye devam ettiklerini kaydeden Başkan Zolan, “Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıldönümünde Türkiye Yüzyılı hedeflerine ulaşmak için yürütülen tüm çalışmalarda her zaman yol arkadaşı olarak gördüğümüz muhtarlarımızın destek ve katkılarını önemsiyor, geleceğin Türkiye’sini hep birlikte inşa edeceğimize yürekten inanıyorum. Bu vesilelerle geçmişten bugüne görev yapan tüm muhtarlarımızın Muhtarlar Günü’nü kutluyor, ebediyete irtihal edenlere Yüce Allah’tan rahmet diliyor, hayatta olan muhtarlarımıza ise sağlık ve başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
19 Temmuz 2024 Cuma 27 40Sıcak
20 Temmuz 2024 Cumartesi 26 40Sıcak
21 Temmuz 2024 Pazar 27 41Sıcak
22 Temmuz 2024 Pazartesi 27 41Sıcak
23 Temmuz 2024 Salı 26 39Sıcak