REKLAMI GEÇ

Belediye otobüslerinde artık para geçmeyecek!

Belediye otobüslerinde artık para geçmeyecek!

Denizli’de yarından itibaren artık belediye otobüslerine parayla binilemeyecek. Eğer Denizli Kart almadıysanız, sizin için son gün.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 8 Eylül 2014 Pazartesi, 11:17

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin belediye otobüslerinde zaman tasarrufu sağlamak, gecikmelere bağlı kazaların önüne geçmek amacıyla paralı binişleri kaldırmak için belirlediği süre sona erdi. 9 eylül sabahından itibaren, belediye otobüslerine para ile binilemeyecek. Denizli Kart sahibi olmayanlar, belediye otobüslerinden faydalanamayacak.

Kartlarını değiştirmek ya da Denizli Kart almak isteyenlerin Denizli Büyükşehir Belediyesi Otobüs Terminali’ndeki Halkla İlişkiler Bürosu ve Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerindeki Denizli Özel İdare İşhanı’nda bulunan “Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım AŞ. Kart Dolum – Kart Basım Merkezi”ne müracaat etmeleri gerekiyor.
Vatandaşların bir an önce Denizli Kart alması tavsiyesinde bulunan Denizli Büyükşehir Belediyesi, okulların açılacak olması ve tatil dönüşünden dolayı yığılmaların yaşanabileceğine dikkati çekerek, halkımızın Denizli Kart almayı son güne bırakmaması önerisinde bulundu. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi, eski kartlardan yeni kartlara aynı noktalardan aktarım ve değişim yapıldığını, bundan dolayı herhangi bir ücret alınmadığını kaydetti.
ESKİ KARTLAR 2 AY SONRA İPTAL
Denizli Büyükşehir Belediyesi, kullanımda olan eski kartların 2 ay sonra iptal olacağını ifade ederek, öğrenci ve sivil abone ile ücretsiz biniş kartları için vatandaşların yanlarında son 6 ay içinde çekilmiş bir fotoğraf getirmeleri istendi. Öğrencilerin abone kartı alması için öğrenci kimlik belgesi, fotokopisi ya da öğrenci kimlik kartları ile birlikte başvurmaları gerekirken, sivillerin ise abone kart için kimlik fotokopisi getirmeleri istendi.

Ücretsiz biniş kartları için ise kanunun hak tanıdığı durum belgesi ve son 6 ay içinde çekilmiş fotoğraf bulundurmaları gerektiği kaydedildi. Kontörlü kart çıkartacak ya da eski kartlarını değiştirecek kişiler için ise fotoğraf gerekmediği, herkesin bu kartı alabileceği bildirildi. Ayrıca yeni kart çıkartacakların, içerisinde gelen 1 binim dahil olmak üzere 5 TL ödeme yapması gerektiği ifade edildi. 65 yaş üstü vatandaşların ise sadece bir fotoğraf ve kimlikleriyle birlikte kart basım merkezine gelmeleri gerektiği, söz konusu ücretsiz biniş kartının herhangi bir bedel alınmadan kendilerine verileceği belirtildi.

Yorumlar

altuğ taş   -  Bağlantı 8 Eylül 2014, 23:00

saçmalığın daniskası adam ya başka şehirden gelirse yerleşirse ne olacak…?

Denizli   -  Bağlantı 8 Eylül 2014, 22:05

Sen kart almak için emanet bürosuna başvurdun galiba. Başvuran hemen alıyor. Sen sanırım başka ilin müracaat bürosuna uğradın galiba. Gözünü aç burası denizli kartı almayan kalmadı arkadaş

İSİMSİZ   -  Bağlantı 8 Eylül 2014, 13:12

03/09/2014 tarihinde değişim için abonman kartını teslim ettiğim halde ben kartı hala alabilmiş değilim.bir kart 5 gün de çıkamıyorsa bugün başvuran vatandaş önümüzdeki 5 gün boyunca işine gidemeyecek demektir. Turex 5 dk da çıkartıp teslim etmişti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
24 Temmuz 2024 Çarşamba 26 39Sıcak
25 Temmuz 2024 Perşembe 24 39Çok Bulutlu
26 Temmuz 2024 Cuma 24 36Parçalı Bulutlu
27 Temmuz 2024 Cumartesi 21 35Sıcak
28 Temmuz 2024 Pazar 24 39Sıcak