REKLAMI GEÇ

Belediye’den hizmet içi semineri

Belediye’den hizmet içi semineri

Denizli Belediyesi, kaliteli bir hizmet sunabilmek, personelinin verimliliğini artırmak ve vatandaşın ihtiyaçlarına en hızlı şekilde cevap vermek adına hafta sonu hizmet içi eğitim semineri gerçekleştirdi. Uzm. Psk. Erdal Usluer tarafından verilen seminerde ‘Stres ve Öfke Yönetimi’ anlatıldı.

/ DENİZLİHABER / 2 Mart 2010 Salı, 18:35

Denizli Belediyesi personeline ‘Stres ve Öfke Yönetimi’ konulu seminer verildi. Denizli Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen hizmeti içi eğitim semineri EGS Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı. 2 gün süren seminerlere yaklaşık 550 belediye personeli katıldı. Seminerin açılışında bir konuşma yapan Denizli Belediye Başkan Vekili Osman Zolan, belediye personelinin verimliliğini arttırmak, vatandaş ile personel arasındaki ilişkiyi kuvvetlendirmek ve tüm hizmet birimlerini faal çalıştırmak, amacıyla böyle bir hizmet içi eğitim programı uyguladıklarını söyledi. Okul bitti, eğitim bitti anlayışının günümüzde geçerliliğinin kalmadığına dikkat çeken Zolan, “ Çağdaş yerel yönetim anlayışına sahip Denizli Belediyesi, çalışanlarının yaptıkları işle ilgili gelişmeleri, yenilikleri yakından takip etmesi için eğitim seminerlerine büyük önem veriyor. Personelin kendini geliştirmesi, günümüz şartlarına adapte olabilmesi için bu tür eğitimlerin kaliteli hizmet üretmede etkisi olduğunu biliyoruz. Denizli belediyesi içinde yer alan en üst kademeden başlayarak tüm personel bu tür eğitimlere katılarak kişisel gelişimlerine katkı koyuyor. Buradan edineceğimiz bilgilerin hizmet üretmede, vatandaşa yaklaşımımızda ve verimliliğin artmasında büyük etkisi olacak” dedi.

Başarılı ve daha bilinçli personelle gerçekleştirilmesi mümkün olan hizmetlerde tecrübe, eğitim ve inanç gerekliliğine dikkat çeken Zolan, “ Mesleki açıdan bilgili ve eğitimli bir personel ile daha hızlı daha kaliteli hizmet verebileceğimizi biliyoruz. Biz hizmet yapacaksak, şehrimize hizmet getireceksek, şehrimizin ekonomik ve fiziksel kalkınmasını sağlayacaksak, bunlar bir ekiple olacak. Amacımız ekip ruhu oluşturabilmek, motivasyonu ve hizmette kaliteyi artırabilmektir. Biz bu amaçla yola çıktık. Verilen bu eğitimin temelinde bunlar vardır” diye konuştu.

Uzm. Psk. Erdal Usluer ise yaptığı sunumda belediyecilik hizmetlerinin analiz edilmesi, hizmet sırasında doğru teşhis ve tespitlerin yapılması, amaçlar, hedefler ve stratejiler için gerekli eğitim çalışmalarının belirlenmesinin insan odaklı kamu kurum ve kuruluşlarında kuruma güvenin artırılmasında etkili olduğunu belirtti. Dr. Usluer, personele, stres yönetimi, temel yönetim becerileri, beden dili, ekip olma, liderlik, , çalışma-çözme, iletişim, problem çözme, müzakere becerileri, toplantı, performans ve proje yönetimi, stres yönetimi konularında örneklemeli bilgiler verdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
30 Mayıs 2024 Perşembe 15 28Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
31 Mayıs 2024 Cuma 14 30Parçalı Bulutlu
1 Haziran 2024 Cumartesi 17 33Az Bulutlu
2 Haziran 2024 Pazar 20 35Sıcak
3 Haziran 2024 Pazartesi 22 36Sıcak