REKLAMI GEÇ

“Borçlanıyoruz”

“Borçlanıyoruz”

İGM’nin toplantısına ilk kez katılan yeni Vali Yavuz Erkmen üyelerle tek tek tanıştı. Erkmen, grup başkanvekillerinin sorun ve önerilerini dinledi. Toplantıda, CHP’li Şavklı’nın İGM’nin bütçe sıkıntısı ve borçlarını vurguladığı konuşması dikkat çekti.

/ DENİZLİHABER / 3 Haziran 2008 Salı, 00:00

Denizli’deki görevinde, henüz ikinci haftasını geride bırakan Vali Yavuz Erkmen, İGM’nin Haziran ayı ikinci toplantısına katılarak üyelerle tanıştı. Parti grup başkanvekillerinin sorun ve önerilerini dinleyen Vali Erkmen, Valilik ve İGM olarak Denizli’ye hizmet etmek için ortak hareket edileceğini söyledi. Partisi adına konuşan CHP Grup Başkanvekili Abdullah Şavklı’nın İGM’nin bütçe sıkıntısı ve borçlarına ilişkin konuşmasını dikkatle dinleyen Vali Erkmen’in, grup başkanlarının konuşmaları sırasında bir takım notlar alması da dikkatlerden kaçmadı.

Borçlanmaya dikkat

CHP’li Abdullah Şavklı, geçtiğimiz günlerde İGM’nin, tarihinde ilk defa İller Bankası’na 3 Milyon YTL borçlandığına dikkat çekti. 2006 ve 2007 yıllarında kendilerine ayrılan 60 Milyon YTL’lik bütçenin hayali olduğunu da ileri süren Şavklı, “Önceki yıllardaki bütçemiz 39 Milyon YTL iken, Özel İdare İşhanı gibi bazı gayrimenkullerin satışından elde edilen gelirle birlikte 2006 ve 2007 yıllarında bütçemiz 60 Milyon YTL olarak hesap edildi. Ancak bu bütçe hayalidir. 16 Milyon YTL’si İller Bankası’ndan, 12 Milyon YTL’si Pamukkale’den ve 3 Milyon YTL’si de banka faizinden olmak üzere bizim toplam bütçemiz 31 Milyon YTL’dir. Bu yüzden borçlanma konusunda daha dikkatli davranmalıyız. TOKİ ile birlikte 5 yıllık süreçte 40 Milyon YTL yetkisi verildi. Bu da yılda 8 Milyon YTL demektir. Gelecek yıllara, borçlu bir İGM bırakmamak için ayağımızı yorganımıza göre uzatmalıyız” diye konuştu.

Pamukkale için danışmanlık

şirketlerinden yardım alınacak

Pamukkale’deki giriş kapılarında bulunan işyerlerine ilişkin önerilerini aktaran Şavklı, bu işyerlerinde sadece Denizli’nin yerel ürünlerinin satılması gerektiğinin altını çizdi. Şavklı’nın bu önerisine Vali Erkmen de katıldı. Pamukkale’de daha profesyonel bir ekiple çalışılacağını söyleyen Erkmen, bu anlamda profesyonel danışmanlık şirketlerinden yardım alınacağını kaydetti.

Güzel hareketler ödüllendirilecek

Şimdiye kadar Denizli’nin, kamuoyunda olumsuz yönleriyle yer aldığını söyleyen Vali Erkmen, bundan sonra olumlu ve güzel hareketlerin ödüllendirileceğini bildirdi. Topluma örnek olacak, takdir edilecek davranışların ödüllendirilerek vatandaşların bu tip davranışlara yönelmesinin sağlanacağını aktaran Vali Erkmen, bundan sonra Denizli’nin olumsuz değil, olumlu ve örnek olacak yönleriyle kamuoyunda yer alacağını dile getirdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
18 Temmuz 2024 Perşembe 24 40Sıcak
19 Temmuz 2024 Cuma 26 40Sıcak
20 Temmuz 2024 Cumartesi 26 40Sıcak
21 Temmuz 2024 Pazar 26 41Sıcak
22 Temmuz 2024 Pazartesi 26 41Sıcak