REKLAMI GEÇ

Bu eğitim kurumu çok özel olacak

Bu eğitim kurumu çok özel olacak

Merkezefendi’nin Adalet Mahallesi’nde yapımına başlanan Dentaş Otistik Çocuklar Özel Eğitim Uygulama Merkezi, tamamlandığında bu alanda Türkiye’nin en büyük eğitim kurumları arasındaki yerini alacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 20 Mart 2015 Cuma, 13:44

Adalet Mahallesi’nde temeli 16 Şubat’ta atılan Dentaş Otistik Çocuklar Özel Eğitim Uygulama Merkezi, hayırsever işadamları M. Ali Abalıoğlu ve İsmet Abalıoğlu tarafından yaptırılacak. Uygulama merkezi 2,5 milyon liraya mal olacak ve içinde otistik çocuklar için büyük önem taşıyan havuzlar, hayvan barınakları, bisiklet yolları ve yeşil alanlar yer alacak.

Dentaş Otistik Çocuklar Özel Eğitim Uygulama Merkezi inşaatında hayırsever işadamları M. Ali Abalıoğlu ve İsmet Abalıoğlu ile birlikte incelemede bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, 10 bin metrekare arsa üzerine inşa edilen uygulama merkezinin tamamlandığında ülkemizin en büyük otistik çocuklar özel eğitim uygulama merkezleri arasında yerini alacağını söyledi.

Uygulama merkezi inşaatını bu yılın ağustos ayında biteceğini kaydederek, “Okulun tamamı hayırseverlerimiz tarafından yaptırılıyor. Yeni okulumuz, özel çocuklarımızın topluma kazandırılmasında ve onların eğitimlerini en iyi şekilde almaları için gücümüze güç katacak. Denizli özel eğitim alanında örnek illerin başında geliyor. Buradan tüm hayırseverlerimize minnetlerimizi ve şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
21 Temmuz 2024 Pazar 25 42Sıcak
22 Temmuz 2024 Pazartesi 27 42Sıcak
23 Temmuz 2024 Salı 26 41Sıcak
24 Temmuz 2024 Çarşamba 25 39Sıcak
25 Temmuz 2024 Perşembe 25 40Sıcak