REKLAMI GEÇ

Bu kurslar iş sahibi yapıyor

Bu kurslar iş sahibi yapıyor

Kadın Haklarını Koruma Derneği’nin, Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle düzenlediği “Zihinsel Engellilerde Öz Bakım” kursunu tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi. Birçok alanda açtıkları kurslara binin üzerinde kişinin katıldığını belirten Dernek Başkanı Nurten karakış, “Kursiyerlerimizin yüzde 82’si bu sayede iş sahibi oldu” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 17 Mart 2015 Salı, 16:31

Kadın Haklarını Koruma Derneği Denizli Şubesi. 2009’dan bu yana kadınların sosyal ve ekonomik hayata katılmaları, dört duvar arasından çıkarak hem yeteneklerini sergileyebilecekleri, hem de kendilerine kazanç kapısı olabilecek alanlarda eğitim almalarını amaçlayan kurslar açıyor.

Bugüne kadar düzenlenen, “Hasta ve yaşlı bakıcılığı”, “0-6 yaş çocuk bakıcılığı”, “okuma-yazma”, “sosyal gelişim”, “iş sağlığı ve güvenliği” kurslarının yanı sıra “Zihinsel Engellilerde Öz Bakım” kursu da düzenledi.

Kadın Haklarını Koruma Derneği ile Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde düzenlenen 280 saatlik kurs tamamlandı. 6’sı erkek toplam 16 kursiyere sertifikaları verildi.

KARAKIŞ’TAN KURSLARA DAVET
Kadın Haklarını Koruma Derneği Denizli Şubesi Başkanı Nurten Karakış, hem gelir kapısı sağlamaya yönelik, hem de eğitim amaçlı kursların sürekli tekrarlandığını belirterek, herkesi bu kurslara katılmaya çağırdı. Karakış, “Zihinsel Engellilerde Öz Bakım kursunu da, açtığımız diğer kurslar gibi, yoğun katılımla tamamlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Halk Eğitim Merkezi ile işbirliğinde açmış olduğumuz bu kurs sonucunda 16 kişiye sertifikalarını takdim edeceğiz. Katılımcılar bu sertifikalar sayesinde birçok alanda iş imkanı bulabilecek. Kadın erkek ayrımı olmaksızın tüm halkımızı bu kurslara katılmaya davet ediyoruz” dedi.

Karakış ayrıca, İŞKUR ile 20 Mart 2015 tarihinden itibaren geçerli olacak bir protokol imzaladıklarını ve bu çerçevede İŞKUR ile birlikte çok sayıda kurs açmayı planladıklarını belirtti.

İŞ İMKANI YARATIYOR
2009 yılından bu yana binden fazla kursiyere sertifika verdiğini açıklayan Kadın Haklarını Koruma Derneği Denizli Şubesi Başkanı Nurten Karakış, bu kursiyerlerin % 82’sinin iş sahibi olmasına katkıda bulunduklarını söyledi. Katılımcıların, kurs bitiminde, huzur evleri, hasta bakım hizmetleri, evde çocuk bakımı, okullar ve hastaneler gibi farklı sektörlerde istihdam edildiklerini de sözlerine ekledi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
18 Temmuz 2024 Perşembe 24 40Sıcak
19 Temmuz 2024 Cuma 26 40Sıcak
20 Temmuz 2024 Cumartesi 26 40Sıcak
21 Temmuz 2024 Pazar 26 41Sıcak
22 Temmuz 2024 Pazartesi 26 41Sıcak