REKLAMI GEÇ

Buldan ve Güney’in atıkları için aktarma istasyonu kuruldu

Buldan ve Güney’in atıkları için aktarma istasyonu kuruldu

Çöp bertarafı konusunda son yıllarda önemli yatırımlar yapılan Denizli’de, Büyükşehir Belediyesi Güney ve Buldan’ın atıklarının Denizli tesisine getirilmesi için aktarma istasyonu kurdu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 18 Şubat 2020 Salı, 14:49

Uzak ilçelerde katı atık yönetim tesisleri hayata geçiren Denizli, planlama dahilinde Buldan ve Güney için aktarma istasyonu kurdu.

GÜNLÜK 50 TON ÇÖP
Denizli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından projelendirmesinin ardından yapımı biten tesiste Buldan ve Güney ilçelerinden toplanan günlük 50 ton evsel katı atığın vahşi depolanmasının önüne geçilecek.

AYRIŞTIRILACAK
Yaklaşık 7 bin metrekare alan kaplayan tesise getirilen evsel katı atıklar buradan büyük araçlarla Denizli Büyükşehir Belediyesi Katı Atık Depolama Tesisi’ne taşınacak ve burada ayrıştırılarak düzenli depolamaya dahil edilecek.

ZOLAN: İKİ İLÇEYİ DAHA DAHİL ETTİK
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Sarayköy, Acıpayam, Serinhisar, Tavas, Kale ve Beyağaç’ta vahşi (gelişigüzel) depolamaya son verdiklerini söyledi. Buldan-Güney Katı Atık Aktarma İstasyonu ile 2 ilçede daha vahşi depolamaya son vereceklerini kaydeden Zolan, “Vahşi depolamadan, düzenli depolamaya geçerek hem insan ve çevre sağlığına hem de ülke ekonomisine katkı sağlıyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
18 Haziran 2024 Salı 24 41Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
19 Haziran 2024 Çarşamba 25 41Gökgürültülü Sağanak Yağışlı
20 Haziran 2024 Perşembe 24 42Sıcak
21 Haziran 2024 Cuma 23 41Sıcak
22 Haziran 2024 Cumartesi 24 40Sıcak