REKLAMI GEÇ

Büyükşehir 320 km asfalt dökecek

Büyükşehir 320 km asfalt dökecek

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın ilçe gezileri sırasında tespit edilen toplam 320 kilometrelik yolun yaklaşık 150 kilometresi asfaltlandı. Merkezefendi ve Pamukkale ilçeleri dahil 19 ilçedeki 100 mahallede, 2 milyon 364 bin metrekarelik yolun Kurban Bayramı’na kadar asfaltlanacağı açıklandı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 17 Eylül 2014 Çarşamba, 13:40

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın 30 Mart’tan önce düzenlediği ilçe gezileri sırasında tespit edilen öncelikli ihtiyaçlar içinde bulunan asfaltlama çalışmalarına başlandı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, 19 ilçedeki 100 mahallede, 320 kilometreyi bulan köy yolunun asfaltlanacağını belirleyerek, çalışmalara başladı. Bugüne kadar yaklaşık 150 kilometrelik yol asfaltlandı. Kalan 170 kilometre yolun hava şartlarıyla ilgili bir olumsuzluk yaşanmaması durumunda Kurban Bayramı’na kadar bitirilmesinin hedeflendiği bildirildi.
Çalışmanın bir an önce tamamlanabilmesi için asfaltlama ekibinin iki kat arttırıldığı kaydedilirken, toplam 2 milyon 364 bin metrekarenin asfaltlanacağı belirtildi.

Denizli genelinde yeni ihtiyaç olan bölgelerde çalışmaların süreceği belirtildi. Ayrıca söz konusu proje dışındaki diğer yollarda yama ve tamirat çalışmaları gerçekleştiren ekibin yıl boyunca faaliyetlerine devam ettiği kaydedildi.

“BU GÜVENİ BOŞA ÇIKARMAYACAĞIZ”
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 30 Mart’tan önce düzenledikleri ilçe gezilerinde, köy köy, mahalle mahalle, belde belde kentin her noktasına ulaşmaya çalışıp, sorunları tespit ettiklerini belirterek, “Büyükşehir ile birlikte Denizli merkezde ne varsa mahallelerimizde, köylerimizde, ilçelerimizde de aynısı olacak dedik. Verdiğimiz tüm sözler yerine getirilecek. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Hep birlikte daha güzele ulaşmak için, bize duyulan güveni boşa çıkarmayıp, gece gündüz vatandaşlarımıza hizmet edeceğiz” dedi.

İŞTE ASFALTLANACAK YOLLAR
19 ilçedeki 320 kilometrelik yolun asfaltlanması için başlatılan seferberlik kapsamında şu güzergahlar yer alıyor: “Acıpayam ilçesinde, Kelekçi – Eski Köy, Kelekçi – Kuzuören, Mevlütler – Acıpayam ve Karahöyük – Ucarı, Babadağ ilçesinde, Altındere – Kelleci ve Kelleci – Bekirler, Baklan ilçesinde, Beyelli – Kıralan, Karayolu – Boğaziçi ve Kavaklar – Beyelli, Bekilli ilçesinde, Bekilli – Deşdemir – Kutlubey, Beyağaç ilçesinde, Sazak – Karayolu ve Sazak – Pınarönü – Karayolu, Bozkurt ilçesinde, Bozkurt – Cumalı ve Bozkurt – Yenibağlar, Buldan ilçesinde, Süleymanlı – Aktaş, Çatak – Çatak yol ayrımı, Bozalan – Karayolu, Karayolu – Bozalan, Çal ilçesinde, Belevi – Karapınar, Dayılar – Aşağıseyit – Karayolu ve Çalçakırlar-Çalkuyucak – Akkent, Çardak ilçesinde, Gölcük – Tıkıroğlu.”

“Çameli ilçesinde, Çameli -Kızılyaka, Çameli – Gölçeyaka – Kalınkoz, Cevizli – Karayolu, Karayolu – Cevizli, Belevi – Yeşildere yol ayrımı ve Kalıngoz – Yaylapınar – Kolak yol ayrımı, Çivril ilçesinde, Belence – Çağlayan arası, Somak – Karayolu, Tekke – İl sınırı, Kızılcasöğüt – Şenköy – Sökmen – Karayahşiler, Yassıhöyük – Karayolu ve Yuvaköy – Yeniköy, Güney ilçesinde, Parmaksızlar – Karayolu, Haylamaz – Karayolu ve Kerimler – Çorbacılar – Karayolu, Honaz ilçesinde, Kaklık – Kaklık mağarası ve Aydınlar – Karaçay – Kocapınar, Kale ilçesinde, Doğanköy – İnceğiz ve Künar – Muslugüme arası.”

“Merkezefendi ilçesinde ise, Göveçlik – Altındere ve Saliha – Üzerlik, Pamukkale ilçesinde, Kutluca – Karayolu ve Küçükdere – Karayolu, Sarayköy ilçesinde, Duacılı – Bekirler, Ahmetli – Adaköy ve Yeşilyurt – Kumluca – Acısu, Serinhisar ilçesinde, Yatağan – Kuyucak arası, Serinhisar – Yatağan arası ve Kefe yaylası – Kocapınar, Tavas ilçesinde de, Kozlar – Alpa, Ovacık – Nikfer ve Sarıabat – Karayolu arası.”

Yorumlar

Bakış Açısı   -  Bağlantı 17 Eylül 2014, 23:09

Anlatamıyoruz bu AVUKAT başkanlara. Yurt dışında 1-2 km yolu en az 6 ayda yapıyorlar, 50 yıl kullanıyorlar. Sizler benden daha çok geziyorsunuz oraları. Yeşili de görüyorsunuz. Sahi ya nerelere bakıyorsunuz oralarda.

doğan   -  Bağlantı 17 Eylül 2014, 16:55

PAMUKKALE İLÇESİNDEKİ KÜÇÜKDEREYE HERGÜN GİDİP GELMEME RAĞMEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YENİ DÖKÜLMÜŞ ASFALT GÖRMEDİM AMA ??? NEREYE DÖKÜLDÜ ACABA BU ADFALT

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı
 

Hava Durumu

DenizliSıcaklık (°C)Durum
En
Düşük
En
Yüksek
18 Temmuz 2024 Perşembe 24 40Sıcak
19 Temmuz 2024 Cuma 26 40Sıcak
20 Temmuz 2024 Cumartesi 26 40Sıcak
21 Temmuz 2024 Pazar 26 41Sıcak
22 Temmuz 2024 Pazartesi 26 41Sıcak